drukuj

Młoda Redakcja 2021

  • Co przyniesie 2022 rok w Europie?

   22.12.2021

   Koniec roku to okazja do podsumowania mijających miesięcy i prognozę na kolejny rok. Kto odegra kluczową rolę na europejskiej szachownicy i do czego doprowadzą nas wydarzenia nadchodzących miesięcy? Kto zostanie strącony z planszy? Na te pytanie szukali odpowiedzi uczestnicy debaty „Co czeka nas w Europie w 2022 roku?" Relacja Szymona Majchrzaka.

   więcej
  • Bytom pamięta o Beuthen

   18.11.2021

   Czym jest bima? Jak wygląda aron ha-kodesz? Do czego służy parochet? I jak wygląda przeszłość miasta, które – dziś kojarzone ze skutkami wieloletniej gospodarki rabunkowej i kryzysem demograficznym – niegdyś tętniło życiem, przyciągając do siebie tysiącami miejsc pracy? Relacja Karoliny Wasiczek.

   więcej
  • Śniła mi się śmierć

   28.10.2021

   Ponad 60 tygodni na liście bestsellerów. Setki tysięcy sprzedanych książek w Polsce i w Niemczech. „Sen o Okapi”- powieść z tytułem, który kojarzyć się może tylko z dziwnym zwierzęciem Okapi. Coś więcej trudno powiedzieć, może tylko to, że spełniły się sny autorki o popularności. Co kryje się za fenomenem tej magicznej podróży, jaką serwuje nam Marianna Leky? Relacja Martyny Rejczak.

   więcej

Pozostałe