drukuj

Młoda Redakcja 2020

  • Sztuka przetrwania izolacji

   03.08.2020

   Pandemia koronawirusa to wielka tragedia dla ludzkości. Śmierć ponad pół miliona ludzi, prawie 16 mln chorych, nadciągający kryzys gospodarczy. Jeden z twórców Teatru Węgajty śpiewa ,,Od II wojny nie byliśmy w takich opałach”. Jednak jak w czasie wojny niektórzy ludzie zaskakują swoją niecodzienną odwagą, to tak w czasie pandemii ujawniło się wiele pozytywnych postaw, które pomagają i dają nadzieje. Relacja Patryka Szklarza.

   więcej
  • Nowa normalność europejskiej dyplomacji

   28.07.2020

   Mimo tego, że wiele osób myśli już o wakacjach i oderwaniu się od codziennych obowiązków, politycy wytrwale pracują nad rozwiązaniami zwalczającymi koronakryzys. Duże znaczenie dla przyszłości Europy mają decyzje podejmowane w organach Unii Europejskiej. Relacja Marii Lipińskiej.

   więcej
  • Drogi wolności i zmiany

   27.07.2020

   Jak kształtują się relacje polsko - niemieckie w 75 lat od zakończenia II wojny światowej? W jaki sposób Polacy i Niemcy zareagowali na ograniczenia wolności wprowadzone podczas pandemii? Czym różniło się podejście do prowadzenia edukacji zdalnej w obu krajach? Na te pytania starano się odpowiedzieć podczas “Seminarium Drogi Wolności” zorganizowanego 14 lipca 2020 roku przez Fundację “Krzyżowa” i MDSM Oświęcim. Relacja Magdaleny Oskiery.

   więcej

Pozostałe