drukuj

Młoda Redakcja 2020

  • Koniec wojny, ale czy początek pokoju?

   27.05.2020

   Dlaczego Stalin bał się ludzi, którzy wrócili z wojny? Czy według Niemców o zbrodniach nazistowskich przypomina się w wystarczający sposób? Jak Polacy wypowiedzieliby się w sondażu przeprowadzonym w dniu zakończenia II wojny światowej? Na te i inne pytania 75 lat po wojnie próbuje znaleźć odpowiedzi dodatek do Tygodnika Powszechnego - “Wojna i pamięć”. Tekst Magdaleny Oskiery.

   więcej
  • Szukając prawdziwego Kafki

   25.05.2020

   Choć wielu pisarzy ostatniego stulecia nie przetrwało próby czasu, Franz Kafka, wymykający się własnej epoce, pozostaje aktualny dziś i najprawdopodobniej będzie czytany jutro. Ile jest jednak Kafki w Kafce, a w jakim stopniu jest to wielkie - ale jednak - dzieło Maxa Broda. O ostatnim numerze Tygodnika Powszechnego pisze Katarzyna Belko

   więcej
  • Ciało - nośnik naszej osobowości

   25.05.2020

   Ciało – to temat przewodni drugiego spotkania zorganizowanego przez Teatr Nowy Proxima i Instytut Goethego. Te dwie krakowskie instytucje połączyły siły, by za pomocą Internetu porozmawiać o strachu – emocji, która w obliczu pandemii stała się uczuciem globalnym. Gościem drugiego spotkania z tej serii był Ben J. Riepe. Relacja Patryka Szklarza.

   więcej

Pozostałe