drukuj

Kalendarium

24 września 2020

  • REPORTAŻ FILMOWY "Ogrody Polsko-Niemieckie oczami artystów"

    Od: 1 lipca 2020 Do: 31 października 2020 Warszawa / Berlin
    Reportaż filmowy na temat projektu "Ogrody Polsko-Niemieckie oczami artystów": relacja z wystaw w sieci, w Warszawie i w Berlinie, z Parku Skaryszewskiego, wypowiedzi artystów na temat ekologii, idea powstania projektu.
    więcej
  • Wioska Teatralna cz.II - Teatr Węgajty

    Od: 24 września 2020 Do: 27 września 2020 Węgajty 18, 11-042 Jonkowo, Węgajty
    Serdecznie zapraszamy na II część Wioski Teatralnej
    więcej
  • Wystawa FLECK&FLECK / DIALOG MIĘDZYPOKOLENIOWY

    Od: 17 września 2020 Do: 16 września 2021 On line
    Wirtualna wystawa FLECK&FLECK DIALOG MIĘDZYPOKOLENIOWY / GENERATIONSUBERGREIFENDER DIALOG.

    więcej
  • Polska – Niemcy po II wojnie światowej

    Od: 2 września 2020 Do: 30 września 2020 Plac Europejski 3, Warszawa
    Wydanie trzeciego zeszytu „Mówią wieki” poświęconego wspólnej historii Polaków i Niemców. Historia stosunków powojennych Polski z dwoma państwami niemieckimi to historia bardzo zawiła.
    więcej
  • KORONAWIRUS NIE ZDOŁAŁ ZAINFEKOWAĆ SZTUKI – kolejne odsłony wystawy „Ogrody Polsko-Niemieckie oczami artystów“ w Warszawie i w Berlinie

    Od: 14 sierpnia 2020 Do: 30 września 2020 Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa
    "Koronawirus nie zdołał zainfekować sztuki" – kolejne odsłony wystawy „Ogrody Polsko-Niemieckie oczami artystów“ w Warszawie i w Berlinie "... W czasach pandemii ta wystawa jest dowodem, iż koronawirus nie zdołał zainfekować sztuki..." powiedział Robert von Rimscha, Radca Minister ds. Kulturalnych, Kierownik Wydziału Kultury Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie, otwierając wystawę "Ogrody Polsko-Niemieckie oczami artystów" 13. Sierpnia 2020. 
    więcej
  • Show me your hands // Marta Romankiv i Łukasz Surowiec

    Od: 9 września 2020 Do: 4 października 2020 Kartäusergasse 14, Norymberga
    W połowie sierpnia rozpoczynamy polsko-niemiecki projekt we współpracy z Galerią Kreis (Norymberga, Niemcy). W ramach tego przedsięwzięcia odbędzie się pobyt rezydencyjny krakowskich artystów Marty Romankiv i Łukasza Surowca, zakończony wystawą ich prac.
    więcej
  • Wasteland: Kultura dla Klimatu / Kultur für das Klima

    Od: 1 sierpnia 2020 Do: 30 listopada 2020 Online / Przegląd Sztuki Survival / Port Północny, Wrocław
    Zapraszamy do udziału w debatach online towarzyszących 18. edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL, które odbędą się z udziałem artystów, kuratorów oraz aktywistów z Wrocławia i Berlina, w ramach projektu "Wasteland: Kultura dla klimatu / Kultur für das Klima".
    więcej
  • Magiczne zaangażowanie

    Od: 18 września 2020 Do: 1 listopada 2020 ul. Stary Rynek 6, Poznań
    Tytuł projektu odnosi się do tego, co zostało wyparte ze świata kierującego się logiką kapitalistycznego antropocenu, czyli do magii, rytuału, pamięci ludzkich i nie-ludzkich przodkiń, współczucia, relacyjności. Wernisaż wystawy odbędzie się w czasie przesilenia jesiennego. Ze względu na pandemiczną rzeczywistość występy na żywo zostaną przeniesione do sieci.
    więcej
  • Film dokument fabularyzowany pt." Krzyż ponad swastyką - Akcja Inteligencja"

    Od: 1 stycznia 2020 Do: 16 grudnia 2020 Polska
    Film „Krzyż ponad swastyką – Akcja Inteligencja” stanowi ostatnią część tryptyku obozowego poświęconego nieznanym wydarzeniom związanym z hitlerowską Akcją Inteligencja, mającą na celu eksterminację inteligencji polskiej, której integralną część stanowili zwłaszcza na ziemiach włączonych do Rzeszy – duchowni polscy.
    więcej
  • Klima(t) 2.0 Publikacja dobrych praktyk z zakresu likwidacji negatywnych skutków zmian klimatu i działalności człowieka.

    Od: 15 lipca 2020 Do: 30 listopada 2020 Warszawa
    Publikacja na łamach miesięcznika „Pismo. Magazyn Opinii” tekstów w formacie papierowym, cyfrowym i audio. Teksty przygotuje Filip Springer i będą kontynuacją zeszłorocznego cyklu "Zmiana klimatu już tu jest", poświęconemu pogłębionej analizie negatywnych zmian klimatu.
    więcej