drukuj

Kalendarium

14 października 2013

  • ARCHEOLOGIA PIERWSZEJ WOJNY ŚWIATOWEJ JAKO ANTIDOTUM NA ZAPOMNIENIE i WANDALIZM

    Od: 15 lipca 2013 Do: 30 sierpnia 2014
    Druga faza projektu edukacyjnego, którego cele to: - Zahamowanie wzmagającego się procesu destrukcji materialnych reliktów Wielkiej Wojny poprzez kształtowanie wrażliwości i świadomości historycznej wśród ludności lokalnej dawnych terenów przyfrontowych nad Rawką (Mazowsze) poprzez działania edukacyjne
    więcej
  • “Wolność, równość, braterstwo! -Wspomnienie o Europie”

    Od: 10 października 2013 Do: 22 lutego 2014

    W 2013 roku Heskie Ministerstwo Nauki i Kultury świętowało 200-tną rocznicę urodzin Georga Büchnera. 17 października 2013 roku miała miejsce premiera projektu: „Wolność, równość, braterstwo! -Wspomnienie o Europie” powstałego przy współpracy trzech teatrów z polski, Niemiec i Francji.

    więcej
  • Poznańska Biblioteka Niemiecka

    Od: 1 września 2012 Do: 31 grudnia 2016 ul. Rubież 46, A/216, 61-612 Poznań, Poznań
    Ukazał się tom Konrada H. Jarauscha „Po Hitlerze. Powrót Niemców do cywilizowanego świata 1945-1995”.
    więcej
  • Wolne Lektury - kolekcja "Goethe, Kleist i inni"

    Od: 1 lipca 2013 Do: 31 grudnia 2013 cały świat, internet
    Kolekcja zawiera klasyczne teksty literatury polskiej i niemieckiej z domeny publicznej - dostępne równolegle w obydwu językach. Mowa tu o utworach takich jak kluczowe dla rozwoju niemieckiego romantyzmu dramaty Schillera, o klasyce światowej w rodzaju "Fausta" Goethego, o opowiadaniach fantastycznych E.T.A. Hoffmanna czy o prozie Rilkego.ulturę i literaturę polską, zaś nam ułatwi dostęp do arcydzieł światowej literatury.
    więcej
  • Polsko-Niemieckie Forum Akademickie

    Od: 30 września 2013 Do: 15 czerwca 2014 Al. Niepodległości 162, Warszawa
    Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (SGH) oraz Johannes Gutenberg-Universtät Mainz (JGU) oferują studentom różnorodne wykłady niemieckojęzyczne z zakresu nauk ekonomicznych. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców z obydwu uczelni.Zajęcia cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród studentów uczących się języka niemieckiego jak i władających biegle tym językiem.
    więcej
  • Praca w jednym ujęciu. Projekt Antje Ehmann i Haruna Farockiego

    Od: 4 października 2013 Do: 17 listopada 2013 Więckowskiego 36, Łódź
    Dlaczego jedne prace są dla nas widoczne, a inne pozostają w ukryciu? Jakie są relacje między globalnymi warunkami produkcji, a konkretnymi lokalizacjami pracy? Za pomocą jakich narzędzi filmowych można uchwycić procesy produkcji, kiedy mowa o usługach, sektorze kreatywnym czy pracy opartej na wiedzy?
    więcej
  • VOM PHOTO – o fotografii

    Od: 10 października 2013 Do: 7 listopada 2013 Stanisława 4, Katowice
    VOM PHOTO pozwala przyjrzeć się nowym, ale już znaczącym zjawiskom na scenie młodej sceny sztuki europejskiej. Artyści biorący udział w wystawie kwestionują fundamentalne zasady fotografii jako medium, by na nowo odkryć jej potencjał.
    więcej
  • Miasto, krótego nie było

    Od: 3 października 2013 Do: 9 listopada 2013 ul. Długa 1, Jelenia Góra
    Projekt realizowany przez studentów, doktorantów oraz wykładowców Wydziału Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego Poznania oraz fotografów z Kotliny Jeleniogórskiej, inspirowany książką Filipa Springera „Miedzianka. historia znikania“.
    więcej
  • "Vis-a-Vis. Karin Radoy, Klaus Staudt"

    Od: 18 września 2013 Do: 20 października 2013 ul. Lubelska 55, Chełm
    Wystawa jest projektem przygotowanym przez Muzeum Ziemi Chełmskiej w Chełmie dla podsumowania rocznych obchodów jubileuszu 40-lecia Galerii 72. Pokaz pary artystów z Frankfurtu nad Menem – Karin Radoy i Klausa Staudta – w pełni wpisuje się w program chełmskiej przestrzeni wystawienniczej, kontynuującej tradycje awangardy sztuki konkretnej i konstruktywistycznej.
    więcej
  • Źródła i przyszłość. Teatr jako ogniwo łączące pokolenia

    Od: 1 sierpnia 2013 Do: 15 grudnia 2013 Węgajty 18, 11-042 Jonkowo, woj. warmińsko-mazurskie, Polska, Teatr Węgajty
    Tematem projektu jest praca w obszarze solidarności międzypokoleniowej zarówno w odniesieniu do pokolenia odchodzącego jak i do przyszłości. Narzędzie teatru może wzmocnić bezpośrednią komunikację społeczną, stwarzając istotną przeciwwagę dla zalewu komunikacji wirtualnej.
    więcej