drukuj

Kalendarium

Marzec 2012

  • Spojrzenie wstecz do przodu

    Od: 22 marca 2012 Do: 25 marca 2012

    Czy dziedzictwo materialne i niematerialne jest dzisiaj wartością dla młodzieży? Czy i jaką rolę może spełniać w edukacji kulturalnej? Na te tematy dyskutowano podczas konferencji „Spojrzenie wstecz do przodu” zorganizowanej przez polsko-niemiecką sieć młodzież.kultura.wymiana oraz Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej. Wyniki i wnioski z konferencji są dostępne online.

    więcej

    Interaktywna mapa polsko-niemieckich partnerstw samorządowych

    Od: 1 stycznia 2010 Do: 1 stycznia 2014

    Interaktywna mapa polsko-niemieckich partnerstw samorządowych to trzecie po mapie instytucji i uczelni oraz mapie partnerstw młodzieży graficzne przedstawienie przykładów kooperacji polsko-niemieckiej. Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej jest inicjatorem interaktywnej mapy.

    więcej
  • III Polsko-Niemiecki Okrągły Stół : Trzy wektory zmiany: polityka, gospodarka, społeczeństwo [WARSZAWA]

    Od: 27 marca 2012 Do: 27 marca 2012

    demosEUROPA - Centrum Strategii Europejskiej zaprasza w dn. 27 marca br. na debatę "Trzy wektory zmiany: polityka, gospodarka, społeczeństwo", kończącą projekt Polsko-Niemiecki Okrągły Stół. Konferencja wspierana jest przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.

    więcej

    Polacy i Niemcy: dialog obywateli czy sąsiedztwo narodów?

    Od: 17 marca 2012 Do: 17 marca 2012

    Podczas IX Zjazdu Gnieźnieńskiego w dn. 17 marca odbędzie się panel dyskusyjny pt. "Polacy i Niemcy: dialog obywateli czy sąsiedztwo narodów?"

    więcej
  • „Końce świata” (Weltuntergänge) - Marc Becker

    Od: 16 marca 2012 Do: 17 marca 2012

    Współczesna sztuka niemiecka „Końce świata” opowiada jedną historię z czterech punktów widzenia. Czym jest koniec świata? Zdarzeniem realnym, strachem, rodzajem limitu w nas samych… ? Czy lęk może być początkiem? W jaki sposób cząstka nas niknie w drugim człowieku? Premiera spektaklu „Końce świata” 16 marca 2012 r. w nowym miejscu kulturalnym w Warszawie na Saskiej Kępie: Centrum Promocji Kultury - Klub Kultury SASKA KĘPA

    więcej

    Konferencja Szkół Prawa Niemieckiego

    Od: 23 marca 2012 Do: 25 marca 2012 Słubice

    W dniach 23-25 marca 2012 r. odbywa się w Słubicach 2. Międzynarodowa Konferencja Szkół Prawa Niemieckiego pod tytułem „Europeizacja Prawa”. Polscy i niemieccy studenci prawa mają okazję do rozmów i wymiany doświadczeń. Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej wspiera spotkanie młodych prawników.

    więcej
  • „Polowanie na awangardę. Zakazana sztuka w Trzeciej Rzeszy”

    Od: 18 marca 2012 Do: 24 maja 2012 Müllheim/Ruhr

    Myślą przewodnią wystawy jest pokazanie dzieł artystów, pisarzy, kompozytorów prześladowanych przez niemieckich nazistów w latach 1933-1945 i określanych mianem „zdegenerowanych”. Prezentowane są obrazy olejne, grafiki, rysunki, rzeźby, utwory literackie i muzyczne.

    więcej

    Program „tranzyt“ | Europa! Kurtyna w górę!

    Od: 15 marca 2012 Do: 15 marca 2012 Markt 10, Lipsk

    Polska opowiedziała się sprawując Prezydencję w Radzie UW za „Europą otwartą”. „Mały ruch graniczny” – także literacki – może się do tego przyczynić. Jak wygląda współpraca między autorami z Polski, Ukrainy i Białorusi? O tym rozmawiać będą 15 marca 2012 r w ramach programu „tranzyt“ Małgorzata Buchalik (PL), Natalka Śniadanko (UA), Andrej Chadanowicz (BY) i Martin Pollack (A).

    więcej
  • Program „tranzyt“ | Tłumaczyć – objaśniać

    Od: 17 marca 2012 Do: 17 marca 2012 Forum OstSüdOst, Halle 4 E505, Lipsk

    Jak i w jakich warunkach pracują tłumacze tzw. „małych języków” jak polski, ukraiński, białoruski? Jak wygląda rynek wydawniczy w tych krajach? Dlaczego autorom z Białorusi jest szczególnie trudno się „przebić“?

    więcej

    „tranzyt. Literatura z Polski – Ukrainy – Białorusi”: Nowy program regionalny Targów Książki w Lipsku

    Od: 15 marca 2012 Do: 18 marca 2012 Lipsk

    Jak pisarze odnoszą się do wydarzeń historycznych i przemian politycznych? Jaka jest rola artystów w sporze między społeczeństwem obywatelskim a państwem totalitarnym? Czy artystów należy postrzegać wyłącznie jako ludzi sztuki, w oderwaniu od polityki kraju, z którego pochodzą? Podczas 20 spotkań autorskich i dyskusji 32 pisarzy polskich, ukraińskich i białoruskich w ramach programu „tranzyt. Literatura z Polski – Ukrainy – Białorusi” poszuka odpowiedzi na te pytania.

    więcej