drukuj

Kalendarium

17 marca 2012

  • Interaktywna mapa polsko-niemieckich partnerstw samorządowych

    Od: 1 stycznia 2010 Do: 1 stycznia 2014
    Interaktywna mapa polsko-niemieckich partnerstw samorządowych to trzecie po mapie instytucji i uczelni oraz mapie partnerstw młodzieży graficzne przedstawienie przykładów kooperacji polsko-niemieckiej. Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej jest inicjatorem interaktywnej mapy.
    więcej
  • Polacy i Niemcy: dialog obywateli czy sąsiedztwo narodów?

    Od: 17 marca 2012 Do: 17 marca 2012
    Podczas IX Zjazdu Gnieźnieńskiego w dn. 17 marca odbędzie się panel dyskusyjny pt. "Polacy i Niemcy: dialog obywateli czy sąsiedztwo narodów?"
    więcej
  • „Końce świata” (Weltuntergänge) - Marc Becker

    Od: 16 marca 2012 Do: 17 marca 2012
    Współczesna sztuka niemiecka „Końce świata” opowiada jedną historię z czterech punktów widzenia. Czym jest koniec świata? Zdarzeniem realnym, strachem, rodzajem limitu w nas samych… ? Czy lęk może być początkiem? W jaki sposób cząstka nas niknie w drugim człowieku? Premiera spektaklu „Końce świata” 16 marca 2012 r. w nowym miejscu kulturalnym w Warszawie na Saskiej Kępie: Centrum Promocji Kultury - Klub Kultury SASKA KĘPA
    więcej
  • Program „tranzyt“ | Tłumaczyć – objaśniać

    Od: 17 marca 2012 Do: 17 marca 2012 Forum OstSüdOst, Halle 4 E505, Lipsk
    Jak i w jakich warunkach pracują tłumacze tzw. „małych języków” jak polski, ukraiński, białoruski? Jak wygląda rynek wydawniczy w tych krajach? Dlaczego autorom z Białorusi jest szczególnie trudno się „przebić“?
    więcej
  • „tranzyt. Literatura z Polski – Ukrainy – Białorusi”: Nowy program regionalny Targów Książki w Lipsku

    Od: 15 marca 2012 Do: 18 marca 2012 Lipsk
    Jak pisarze odnoszą się do wydarzeń historycznych i przemian politycznych? Jaka jest rola artystów w sporze między społeczeństwem obywatelskim a państwem totalitarnym? Czy artystów należy postrzegać wyłącznie jako ludzi sztuki, w oderwaniu od polityki kraju, z którego pochodzą? Podczas 20 spotkań autorskich i dyskusji 32 pisarzy polskich, ukraińskich i białoruskich w ramach programu „tranzyt. Literatura z Polski – Ukrainy – Białorusi” poszuka odpowiedzi na te pytania.
    więcej
  • TriM - hattrick dla Europy

    Od: 8 marca 2012 Do: 21 maja 2012
    Mistrzostwa Europy 2012 w piłce nożnej w Polsce i na Ukrainie są dla Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej dobrym pretekstem do zorganizowania polsko-niemiecko-ukraińskiego projektu dla młodzieży. W trzynastu turniejach weźmie udział 80 drużyn (ok. 500 osób), z których do lubelskiego finału zakwalifikuje się 13.
    więcej
  • IX ZJAZD GNIEŹNIEŃSKI: Europa Obywatelska. Rola i miejsce chrześcijan

    Od: 16 marca 2012 Do: 18 marca 2012 ul. Kostrzewskiego 3/5, Gniezno
    W dniach od 16 do 18 marca 2012 odbędzie się IX Zjazd Gnieźnieński pod tytułem "Europa Obywatelska. Rola i miejsce chrześcijan". Tradycją Zjazdów Gnieźnieńskich jest ich szeroki charakter ekumeniczny i międzyreligijny.
    więcej
  • „ZBÓJCY” według Friedricha Schillera

    Od: 8 marca 2012 Do: 17 marca 2012 Bochum
    Jan Klata reżyseruje w Bochum po raz drugi. Po ubiegłorocznej, udanej inscenizacji „Ameryki” według Franza Kafki, Jan Klata pracuje obecnie nad przygotowaniem premiery pierwszej sztuki Friedricha Schillera „Zbójcy”. Premiera: 3 marca 2012 w Schauspielhaus Bochum.
    więcej
  • Polen aus freier Wahl (Polacy z wyboru)

    Od: 12 lutego 2012 Do: 15 lipca 2012 Drezno
    Przez wiele stuleci Warszawa była miastem wielokulturowym, w którym różne narody żyły obok siebie w zgodzie. Wystawa przypomina tę zapomnianą różnorodność kulturową stolicy i opowiada o niemieckich migrantach – w tym o tych z Saksonii, którzy przez ponad 200 lat wywierali duży wpływ na rozwój przemysłu, architektury, nauki i kultury w Warszawie i w Polsce.
    więcej
  • Wojna to męska rzecz?

    Od: 15 listopada 2011 Do: 22 kwietnia 2012 Kraków
    Opowieść o 12 niezwykłych kobietach, poprzez losy których zostanie ukazana historia okupowanego Krakowa, ale też historie osobiste i życie codzienne. Ideą wystawy w Fabryce Schindlera jest włączenie się w proces odzyskiwania pamięci kobiet i o kobietach. Historia miasta, widziana przez pryzmat losów wybranych kobiet.
    więcej