drukuj

Kalendarium

7 lutego 2014

  • ARCHEOLOGIA PIERWSZEJ WOJNY ŚWIATOWEJ JAKO ANTIDOTUM NA ZAPOMNIENIE i WANDALIZM

    Od: 15 lipca 2013 Do: 30 sierpnia 2014
    Druga faza projektu edukacyjnego, którego cele to: - Zahamowanie wzmagającego się procesu destrukcji materialnych reliktów Wielkiej Wojny poprzez kształtowanie wrażliwości i świadomości historycznej wśród ludności lokalnej dawnych terenów przyfrontowych nad Rawką (Mazowsze) poprzez działania edukacyjne
    więcej
  • “Wolność, równość, braterstwo! -Wspomnienie o Europie”

    Od: 10 października 2013 Do: 22 lutego 2014

    W 2013 roku Heskie Ministerstwo Nauki i Kultury świętowało 200-tną rocznicę urodzin Georga Büchnera. 17 października 2013 roku miała miejsce premiera projektu: „Wolność, równość, braterstwo! -Wspomnienie o Europie” powstałego przy współpracy trzech teatrów z polski, Niemiec i Francji.

    więcej
  • „SOMEWHERE BETWEEN”

    Od: 23 stycznia 2014 Do: 15 marca 2014 Warszawa - Stuttgart
    Na projekt "Somewhere Between" składają się dwie wystawy - Mateusza Szczypińskiego i Benjamina Bronniego. Na pierwszy rzut oka pomiędzy tą dwójką artystów jest wiele różnic. Prace Benjamina to przestrzenne instalacje, Mateusz natomiast głównie działa w sferze dwuwymiarowych obrazów. Pochodzą z dwóch różnych krajów i nigdy nie poznali się osobiście.
    więcej
  • "Ogród po drugiej stronie rzeki / Der Garten jenseits des Flusses"

    Od: 1 lutego 2014 Do: 1 lipca 2014 Szczecin
    Celem projektu jest produkcja filmu dokumentalnego oraz jego premiera w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, w Gryfińskim Domu Kultury oraz w siedzibie Stowarzyszenia schloss broellin e.V. pod Pasewalkiem (Pomorze Przednie).
    więcej
  • Poznańska Biblioteka Niemiecka

    Od: 1 września 2012 Do: 31 grudnia 2016 ul. Rubież 46, A/216, 61-612 Poznań, Poznań
    Ukazał się tom Konrada H. Jarauscha „Po Hitlerze. Powrót Niemców do cywilizowanego świata 1945-1995”.
    więcej
  • Współpraca polsko-niemiecka na rzecz ochrony dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym w turystyce.

    Od: 16 grudnia 2013 Do: 15 marca 2014 Warszawa i Berlin
    Pierwszym etapem projektu jest szkolenie dla 15 trenerów z Polski przeprowadzone przez trenerów z ECPAT Deutschland. Drugim etapem jest udział Fundacji Dzieci Niczyje w spotkaniu Kodeksu Postępowania na rzecz ochrony dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym w turystyce, które odbędzie się w Berlinie podczas międzynarodowych targów turystycznych ITB.
    więcej
  • Doskonalenie konferansjerów – moderowanie imprez mniejszościowych

    Od: 29 listopada 2013 Do: 9 lutego 2014 Część I - Zakrzów, ul. Stawowa 9; 47-330 Zdzieszowice. Część II - Woj. Opolskie. Część III - Głuchołazy/ Pokrzywna 48, 48-267 Jarnołtówek, Część I - Pałac Łucja, Zakrzów k. Gogolina Część II - Woj. Opolskie Część III Głuchołazy
    Podczas organizacji różnego rodzaju konferencji, zebrań czy dyskusji zawsze pojawia się pytanie, komu zlecić umiejętne poprowadzenie owych wydarzeń. To moderatorzy przejmują tę funkcję. Prowadzą przez program, zwrócić uwagę, skupić na kwestiach istotnych, rozśmieszyć i utrzymać ten poziom zainteresowania.
    więcej
  • Polsko-Niemieckie Forum Akademickie

    Od: 30 września 2013 Do: 15 czerwca 2014 Al. Niepodległości 162, Warszawa
    Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (SGH) oraz Johannes Gutenberg-Universtät Mainz (JGU) oferują studentom różnorodne wykłady niemieckojęzyczne z zakresu nauk ekonomicznych. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców z obydwu uczelni.Zajęcia cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród studentów uczących się języka niemieckiego jak i władających biegle tym językiem.
    więcej
  • Taburopa. Międzynarodowy Projekt Teatralny

    Od: 4 listopada 2013 Do: 31 grudnia 2014 Warszawa, Kolonia, Lisbona
    TABUROPA to międzynarodowy projekt teatralno-badawczy poświęcony tematowi tabu i jego manifestacjom we współczesnych europejskich społeczeństwach. Nad kulturowym, historycznym i codziennym znaczeniem tabu pracują doświadczeni reżyserzy, choreografowie, aktorzy i tancerze reprezentujący 4 kraje (Niemcy, Polska oraz Portugalia, Belgia).
    więcej
  • Katedra Historycznej Konieczności

    Od: 20 października 2013 Do: 10 maja 2014 Warszawa, Bonn, Jena, Jerozolima
    Produkcja dokumentalnego filmu o profesorze Marku Siemku (1942-2011), wybitnym znawcy klasycznej filozofii Niemieckiej, jedynym Polskim filozofie, który otrzymał tytuł honoris causa w Niemczech (Uniwersytet w Bonn).
    więcej