drukuj

Kalendarium

24 lutego 2014

  • ARCHEOLOGIA PIERWSZEJ WOJNY ŚWIATOWEJ JAKO ANTIDOTUM NA ZAPOMNIENIE i WANDALIZM

    Od: 15 lipca 2013 Do: 30 sierpnia 2014
    Druga faza projektu edukacyjnego, którego cele to: - Zahamowanie wzmagającego się procesu destrukcji materialnych reliktów Wielkiej Wojny poprzez kształtowanie wrażliwości i świadomości historycznej wśród ludności lokalnej dawnych terenów przyfrontowych nad Rawką (Mazowsze) poprzez działania edukacyjne
    więcej
  • "Agfa 1939" reż. Michał Wnuk

    Od: 17 lutego 2014 Do: 3 listopada 2014
    Odkryte pudełko z archiwaliami wywołuje lawinę kolejnych znalezisk i zmusza śląską rodzinę do rozmowy o swoich polsko-niemieckich korzeniach.
    więcej
  • Wystawa „Teatr Dwóch Czasów” w Düsseldorfie

    Od: 19 lutego 2014 Do: 4 maja 2014 Jägerhofstraße 1, Düsseldorf
    Wystawa prezentuje historię powstania Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, którego idea nawiązuje do Szkoły Fechtunku, budynku pełniącego funkcję pierwszego publicznego teatru w Polsce istniejącego w Gdańsku od pierwszej połowy XVII wieku.
    więcej
  • „SOMEWHERE BETWEEN”

    Od: 23 stycznia 2014 Do: 15 marca 2014 Warszawa - Stuttgart
    Na projekt "Somewhere Between" składają się dwie wystawy - Mateusza Szczypińskiego i Benjamina Bronniego. Na pierwszy rzut oka pomiędzy tą dwójką artystów jest wiele różnic. Prace Benjamina to przestrzenne instalacje, Mateusz natomiast głównie działa w sferze dwuwymiarowych obrazów. Pochodzą z dwóch różnych krajów i nigdy nie poznali się osobiście.
    więcej
  • "Ogród po drugiej stronie rzeki / Der Garten jenseits des Flusses"

    Od: 1 lutego 2014 Do: 1 lipca 2014 Szczecin
    Celem projektu jest produkcja filmu dokumentalnego oraz jego premiera w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, w Gryfińskim Domu Kultury oraz w siedzibie Stowarzyszenia schloss broellin e.V. pod Pasewalkiem (Pomorze Przednie).
    więcej
  • Poznańska Biblioteka Niemiecka

    Od: 1 września 2012 Do: 31 grudnia 2016 ul. Rubież 46, A/216, 61-612 Poznań, Poznań
    Ukazał się tom Konrada H. Jarauscha „Po Hitlerze. Powrót Niemców do cywilizowanego świata 1945-1995”.
    więcej
  • Współpraca polsko-niemiecka na rzecz ochrony dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym w turystyce.

    Od: 16 grudnia 2013 Do: 15 marca 2014 Warszawa i Berlin
    Pierwszym etapem projektu jest szkolenie dla 15 trenerów z Polski przeprowadzone przez trenerów z ECPAT Deutschland. Drugim etapem jest udział Fundacji Dzieci Niczyje w spotkaniu Kodeksu Postępowania na rzecz ochrony dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym w turystyce, które odbędzie się w Berlinie podczas międzynarodowych targów turystycznych ITB.
    więcej
  • Polsko-Niemieckie Forum Akademickie

    Od: 30 września 2013 Do: 15 czerwca 2014 Al. Niepodległości 162, Warszawa
    Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (SGH) oraz Johannes Gutenberg-Universtät Mainz (JGU) oferują studentom różnorodne wykłady niemieckojęzyczne z zakresu nauk ekonomicznych. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców z obydwu uczelni.Zajęcia cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród studentów uczących się języka niemieckiego jak i władających biegle tym językiem.
    więcej
  • Taburopa. Międzynarodowy Projekt Teatralny

    Od: 4 listopada 2013 Do: 31 grudnia 2014 Warszawa, Kolonia, Lisbona
    TABUROPA to międzynarodowy projekt teatralno-badawczy poświęcony tematowi tabu i jego manifestacjom we współczesnych europejskich społeczeństwach. Nad kulturowym, historycznym i codziennym znaczeniem tabu pracują doświadczeni reżyserzy, choreografowie, aktorzy i tancerze reprezentujący 4 kraje (Niemcy, Polska oraz Portugalia, Belgia).
    więcej
  • Katedra Historycznej Konieczności

    Od: 20 października 2013 Do: 10 maja 2014 Warszawa, Bonn, Jena, Jerozolima
    Produkcja dokumentalnego filmu o profesorze Marku Siemku (1942-2011), wybitnym znawcy klasycznej filozofii Niemieckiej, jedynym Polskim filozofie, który otrzymał tytuł honoris causa w Niemczech (Uniwersytet w Bonn).
    więcej