drukuj

Kalendarium

24 lipca 2021

 • Sounding Jerusalem / Brzmienia Jerozolimy

  Od: 21 lipca 2021 Do: 25 lipca 2021 Aleja Franciszka Mamuszki 2, Sopot
  Polscy, żydowscy, austriaccy i niemieccy muzycy biorący udział w projekcie podejmą wyzwanie połączenia różnych muzycznych wątków oraz nadania im aktualnej, współczesnej formy, która - nie naruszając żywego ducha tradycji - będzie nawiązywała dialog ze współczesnymi środkami muzycznego wyrazu.
  więcej
 • SOUNDING JERUSALEM André Ochodlo & Mélange Oriental (A/D/IL/PL)

  Od: 22 lipca 2021 Do: 25 lipca 2021 Aleja Franciszka Mamuszki 2, Sopot
  Polscy, żydowscy, austriaccy i niemieccy muzycy biorący udział w projekcie podejmą wyzwanie połączenia różnych żydowskich tradycji muzycznych oraz nadania im aktualnej, współczesnej formy, która nie naruszając żywego ducha tradycji będzie nawiązywała dialog ze współczesnymi środkami muzycznego wyrazu.
  więcej
 • MARIAN HEMAR Das vergessene Lied / Zapomniana piosenka

  Od: 25 czerwca 2021 Do: 31 grudnia 2022 Jazzclub Schlot, Berlin
  "Marian Hemar - Zapomniana piosenka" to projekt muzyczno-teatralny z okazji 120 rocznicy urodzin Mariana Hemara i 100 rocznicy urodzin Karla Dedeciusa“, zrealizowany przez Stowarzyszenie Spotkań Międzykulturowych (Verein für Interkulturelle Begegnungen e.V.).
  więcej
 • Polityki (nie)dostępności

  Od: 1 lipca 2021 Do: 31 lipca 2021 CK Zamek ul. Św. Marcin 80/82, Poznań
  Międzynarodowye sympozjum przyjrzy się różnym sposobom pracy z dostępnością, porównaa sytuację w kontekstach: polskim, niemieckojęzycznym i rosyjskim. W centrum stać będą: pragmatyka konkretnych działań jak i ich estetyka, widoczność tłumaczeń i wybór audiodeskrypcji.
  więcej
 • Wystawa "Nie tylko Bauhaus. Międzywojenna fotografia niemiecka i polskie tropy"

  Od: 8 maja 2021 Do: 1 sierpnia 2021 Rynek Główny 25, Kraków
  Wystawa to z jednej strony opowieść o usilnym pragnieniu normalności i złotych latach dwudziestych XX wieku pozwalających odetchnąć od wojennego koszmaru, z drugiej – o społeczeństwie pokonanych, doświadczeniu kryzysu ekonomicznego, o narastających napięciach, które wyniosły Adolfa Hitlera na szczyt władzy.
  więcej
 • Music Beyond Borders – wystawa plakatów dr hab. Maxa Skorwidera w ramach kampanii społecznej Save the Music Fundacji MEAKULTURA

  Od: 10 czerwca 2021 Do: 3 września 2021 Deutsches Polen-Institut, Darmstadt
  Wystawa plakatów Music Beyond Borders autorstwa Maxa Skorwidera. Polski plakat artystyczny cieszy się sławą ze względu na umiejętność łączenia w graficzną formę zjawisk zachodzących w świecie kultury i polityki. Wystawa 25 prac autorstwa Maxa Skorwidera wpisuje się w tradycję symbolizującego komentowania polskiej rzeczywistości.
  więcej
 • "Smart energy" I skutki pandemii w polskich i niemieckich gminach przygranicznych

  Od: 1 marca 2021 Do: 30 sierpnia 2021 Poznań
  Celem projektu jest przygotowanie warsztatów na temat skutków pandemii w polskich i niemieckich gminach przygranicznych oraz case study polskich i niemieckich w zakresie oryginalnych rozwiązań w poszukiwaniu zielonej energii.
  więcej
 • Wystawa FLECK&FLECK / DIALOG MIĘDZYPOKOLENIOWY

  Od: 17 września 2020 Do: 16 września 2021 On line
  Wirtualna wystawa FLECK&FLECK DIALOG MIĘDZYPOKOLENIOWY / GENERATIONSUBERGREIFENDER DIALOG.

  więcej
 • Wirtualna wystawa malarstwa p.t. Ogrody Polsko-Niemieckie oczami artystów

  Od: 1 lipca 2020 Do: 30 czerwca 2022 EU

  Wirtualna wystawa obrazów powstała w nawiązaniu do inicjatywy Ogrodów Polsko-Niemieckich: https://artspaces.kunstmatrix.com/de/exhibition/1432190/ogrody-polsko-niemieckiedeutsch-polnische-g%...


  więcej