drukuj

Kalendarium

7 maja 2012

  • Joanna Rajkowska: Born in Berlin

    Od: 27 kwietnia 2012 Do: 1 lipca 2012
    Najnowszy film Joanny Rajkowskiej „Born in Berlin” to część projektu pod tym samym tytułem przygotowanego specjalnie dla festiwalu 7. Berlin Biennale. Film będzie można zobaczyć codziennie od 27 kwietnia do 1 lipca 2012 r. w berlińskiej Akademii Sztuk Pięknych. Projekt „Born in Berlin” wspierany jest przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.
    więcej
  • Trzeci numer dodatku DELIT

    Od: 1 maja 2012 Do: 30 maja 2012
    Wraz z majowym numerem magazynu „Aktivist” (nr 155) ukazał się już trzeci numer dodatku „Delit. Subiektywnego przewodnika po najnowszej literaturze niemieckojęzycznej”.
    więcej
  • „Znikająca granica” – o nowej polskiej migracji do Niemiec

    Od: 1 maja 2012 Do: 30 maja 2012
    Publikacja „Znikająca granica” przygotowana przez ISP w kooperacji z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej opisuje nową polską migrację do Niemiec. Przedstawione wnioski są zaskakujące, np. fakt, że chęć „dorobienia się” nie jest głównym motywem emigracji na niemieckie pogranicze.
    więcej
  • „Forget Fear” – przedsmak 7. Berlin Biennale

    Od: 27 kwietnia 2012 Do: 1 lipca 2012
    Ukazała się pierwsza publikacja festiwalu 7. Berlin Biennale –  „Forget Fear” pod redakcją Artura Żmijewskiego i Joanny Warszy. Książka pokazuje, jak sztuka może zmieniać rzeczywistość i jak można posługiwać się nią w świecie polityki i odwrotnie. Publikacja „Forget Fear” ukazała się ze wsparciem Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.
    więcej
  • Interaktywna mapa polsko-niemieckich partnerstw samorządowych

    Od: 1 stycznia 2010 Do: 1 stycznia 2014
    Interaktywna mapa polsko-niemieckich partnerstw samorządowych to trzecie po mapie instytucji i uczelni oraz mapie partnerstw młodzieży graficzne przedstawienie przykładów kooperacji polsko-niemieckiej. Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej jest inicjatorem interaktywnej mapy.
    więcej
  • „Polowanie na awangardę. Zakazana sztuka w Trzeciej Rzeszy”

    Od: 18 marca 2012 Do: 24 maja 2012 Müllheim/Ruhr
    Myślą przewodnią wystawy jest pokazanie dzieł artystów, pisarzy, kompozytorów prześladowanych przez niemieckich nazistów w latach 1933-1945 i określanych mianem „zdegenerowanych”. Prezentowane są obrazy olejne, grafiki, rysunki, rzeźby, utwory literackie i muzyczne.
    więcej
  • TriM - hattrick dla Europy

    Od: 8 marca 2012 Do: 21 maja 2012
    Mistrzostwa Europy 2012 w piłce nożnej w Polsce i na Ukrainie są dla Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej dobrym pretekstem do zorganizowania polsko-niemiecko-ukraińskiego projektu dla młodzieży. W trzynastu turniejach weźmie udział 80 drużyn (ok. 500 osób), z których do lubelskiego finału zakwalifikuje się 13.
    więcej
  • Polen aus freier Wahl (Polacy z wyboru)

    Od: 12 lutego 2012 Do: 15 lipca 2012 Drezno
    Przez wiele stuleci Warszawa była miastem wielokulturowym, w którym różne narody żyły obok siebie w zgodzie. Wystawa przypomina tę zapomnianą różnorodność kulturową stolicy i opowiada o niemieckich migrantach – w tym o tych z Saksonii, którzy przez ponad 200 lat wywierali duży wpływ na rozwój przemysłu, architektury, nauki i kultury w Warszawie i w Polsce.
    więcej