drukuj

Partnerzy

Activist. Najpopularniejszy lifestylowy informator a zarazem przewodnik dla aktywnych mieszkańców wielkich miast od 2000 roku. Dystrybuowany w wyselekcjonowanych punktach na terenie Warszawy, Poznania, Wrocławia, Łodzi, Krakowa, Trójmiasta oraz Katowic w nakładzie 120 tys. Dla ludzi, którzy wychodzą w gronie przyjaciół, socjalizują się i korzystają z możliwości, jakie daje im miasto. Każdy kto otworzy magazyn, znajdzie tam coś dla siebie, niezależnie od tego, jak lubi spędzać wolny czas. Może to być pomysł na: koncert, imprezę klubową, ważny spektakl czy film, piknik w parku, lub swoim ogrodzie, warsztaty miejskie (gotowania, warsztaty projektowania, ceramika, itp.), wycieczki tematyczne (np. tropemarchitektury lat 20), oraz weekend za miastem. Ponadto AKTIVIST zawiera informacje o wydarzeniach kulturalnych, muzycznych, felietony, reportaże, wywiady, nowości, wiadomości ze świata mody, designu, architektury. Ważnym elementem magazynu jest kalendarium wyselekcjonowanych imprez, natomiast pełne kalendarium jest dostępne na stronie www.aktivist.pl. Magazyn dostępny jest także w wersji na ipad.aktivist.pl. Od 2012 roku naczelną magazynu jest Sylwia Kawalerowicz.


www.literatur.pl to pierwszy i jedyny w Polsce serwis gromadzący linki do stron, na których znajdują się informacje o  literaturze niemieckojęzycznej, o współczesnych pisarzach z Austrii, Niemiec i Szwajcarii  – prozaikach, poetach, dramatopisarzach, eseistach, twórcach literatury dziecięcej i młodzieżowej; o premierach książek na polskim rynku wydawniczym, spotkaniach autorskich, spektaklach teatralnych i innych projektach związanych z literaturą.

www.literatur.pl powstał z inicjatywy i przy współpracy Austriackiego Forum Kultury w Warszawie, Goethe-Institut, Szwajcarskiej Fundacji dla Kultury Pro Helvetia i serii wydawniczej Kroki/Schritte.


MiTo art.café.books
Supernowoczesna kawiarnia, księgarnia i galeria sztuki najnowszej w samym centrum Warszawy. Dizajn w najlepszym guście. Kultura prezentowana w przestrzeni high-tech.
W kawiarni (latem połączonej z ogródkiem) zjesz śniadanie, lunch, zrobisz sobie befor/after party, znajdziesz tu oprócz rozmaitości kaw, bogactwo wypieków, sałatek, kanapek, przekąsek, zup, napojów orzeźwiających i alkoholowych. W księgarni wybierzesz najciekawsze na rynku książki i albumy z prestiżowych wydawnictw. W kiosku kupisz prasę zagraniczną (przeszło 150 tytułów), wypożyczysz iPada, który szybko połączy Cię z internetem i skorzystasz z licznych aplikacji edukacyjnych i rozrywkowych. W galerii zobaczysz niezwykłą kolekcję polskiej sztuki najnowszej. Niewykluczone też, że załapiesz się akurat na wernisaż, koncert, pokaz filmu, spotkanie z ciekawym artystą, bo MiTo to warszawska fabryka kultury, miejsce spotkań środowisk artystycznych i intelektualnych.
www.mito.art.pl; www.mitobooks.pl; www.facebook.com/MiToArt