drukuj

Kalendarium

24 lipca 2010

  • Interaktywna mapa polsko-niemieckich partnerstw samorządowych

    Od: 1 stycznia 2010 Do: 1 stycznia 2014
    Interaktywna mapa polsko-niemieckich partnerstw samorządowych to trzecie po mapie instytucji i uczelni oraz mapie partnerstw młodzieży graficzne przedstawienie przykładów kooperacji polsko-niemieckiej. Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej jest inicjatorem interaktywnej mapy.
    więcej
  • Cykl wykładów pt. Polska - Niemcy. Tysiąc lat sąsiedztwa w Europie

    Od: 26 maja 2010 Do: 5 października 2011 Warszawa
    Cykl wykładów, obejmujący prawie półtora roku, będzie znakomitą okazją do zapoznania się z niewielkim wycinkiem ogromnego dorobku kulturalnego Niemiec. Zapraszamy na wykład p. Andy Rottenberg, poświęcony berlińskiej wystawie "OBOK Polska - Niemcy. Tysiąc lat historii w sztuce". Wykład odbędzie się w środę 5 października o godzinie 17.00 w Nowej Izbie Poselskiej (wejście wyjątkowo z Bramy Senatorskiej).
    więcej
  • Schleswig-Holstein Musik Festival 2010 - Motyw Krajoznawczy Polska

    Od: 17 lipca 2010 Do: 29 sierpnia 2010 Szlezwik-Holsztyn
    „Polen im Puls” – pod takim hasłem, na pełną odkryć podróż po polskim krajobrazie muzycznym, zaprasza 25-ty Schleswig-Holstein Musik Festival, trwający od 10 lipca do 28 sierpnia 2010 roku. Rozpiętość tematyczna koncertów obejmuje muzykę dawną po awangardową, chóralną po Chopina, kameralną po Klezmera, wielkie dzieła muzyki symfonicznej aż po jazz.
    więcej
  • Malarstwo epoki Oświecenia i Romantyzmu

    Od: 11 czerwca 2010 Do: 6 listopada 2010
    Po raz pierwszy w Legnicy prezentowane są obrazy z kolekcji malarstwa Kulturhistorisches Museum w Görlitz. Na wystawie eksponowane są prace ponad trzydziestu malarzy ze Śląska, Saksonii i Górnych Łużyc.
    więcej
  • Wystawa „Wrocławianie, o których chcemy pamiętać”

    Od: 8 czerwca 2010 Do: 30 lipca 2010
    „Wrocławianie, o których chcemy pamiętać” to właśnie Sprawiedliwi i Ratujący, osoby, które w czasie wojny udowodniły, że w każdych warunkach można pomagać słabszym i prześladowanym oraz sprzeciwiać się złu. Ich biografie związane są z Wrocławiem – miastem szczególnym. Zmiana przynależności państwowej i wymiana mieszkańców sprawiły, że dziedzictwo historyczne tego miejsca jest wyjątkowe. O tych, którzy ratowali Żydów we Wrocławiu nie przetrwały tutaj żadne wspomnienia.
    więcej