drukuj

Wystawa „Polacy z wyboru” w Dreźnie jeszcze tylko do 15 lipca

Jeszcze tylko do 15 lipca w Muzeum J.I. Kraszewskiego w Dreźnie oglądać można  wystawę „Polacy z wyboru. Rodziny pochodzenia niemieckiego w Warszawie w XIX i XX wieku”. To historie o niemieckich migrantach, którzy przybywali do Warszawy, gdzie stawali się Polakami. Byli wśród nich Wedlowie, Szuchowie, Gebethnerowie. Wystawa przypomina też o niemieckich korzeniach Romualda Traugutta.

Przez wiele stuleci Warszawa była miastem wielokulturowym, w którym różne narody żyły obok siebie w zgodzie. Wystawa przypomina tę zapomnianą różnorodność kulturową stolicy i opowiada o niemieckich migrantach – w tym o tych z Saksonii, którzy przez ponad 200 lat wywierali duży wpływ na rozwój przemysłu, architektury, nauki i kultury w Warszawie i w Polsce.

Wystawę uzupełnia wydany w dwóch językach album „Polacy z wyboru. Rodziny pochodzenia niemieckiego w Warszawie w XIX i XX wieku”.

:: rodzina Wedlów , :: rodzina Schuchów, :: rodzina Gebethnerów, :: rodzina Fukierów, :: rodzina Szyllerów

Wystawa „Polacy z wyboru. Rodziny pochodzenia niemieckiego w Warszawie w XIX i XX wieku” jest wspólnym projektem Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej i warszawskiego Domu Spotkań z Historią

Miejsce: Muzeum J.I. Kraszewskiego, Nordstraße 28, Drezno
Termin: do 15 lipca 2012

Wystawa „Polacy z wyboru. Rodziny pochodzenia niemieckiego w Warszawie w XIX i XX wieku” pokazywana będzie od 26 lipca do końca września w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Świętej Trójcy w Warszawie (Plac Małachowskiego 1), od wtorku do piątku w godz. 12-16, w niedzielę godzinę po nabożeństwie.