SOFA School 2018
26 sierpnia 2018 - 31 sierpnia 2018 Warszawa
6. SOFA – School of Film Agents
Przedstawicielki platformy Netflix i Szwedzkiego Instytutu Filmowego pośród mentorów 6. edycji SOFA – warsztatów skierowanych do profesjonalistów z branży filmowej, które w dniach 26 – 31 sierpnia 2018 r. po raz drugi odbędą się w Warszawie.
Funa Maduka (Netflix Original Films), dyrektorka Szwedzkiego Instytutu Filmowego – Anna Serner i producentka nagrodzonej w Cannes „Zimnej Wojny” – Ewa Puszczyńska udzielać będą profesjonalnych rad podczas warsztatów filmowych SOFA, które w dniach 26 – 31 sierpnia br. odbędą się w Warszawie.
Uczestników tegorocznej edycji merytorycznie wspierać będą również: Oliver Baumgarten (dyrektor programowy Festival Max Ophüls Preis), Robert Groß (dyrektor niemieckiej firmy postprodukcyjnej ACT), Jowita Michalska (prezeska Fundacji Digital University) i Cristian Nicolescu (dyrektor rumuńskiej firmy postprodukcyjnej Avanpost Digital Cube). Organizatorem i dyrektorem SOFA jest Nikolaj Nikitin, delegat Berlinale.
KTO MOŻE SKORZYSTAĆ Z WARSZTATÓW SOFA?
Twórcy i koordynatorzy innowacyjnych projektów, które odpowiadają na potrzeby europejskiego sektora audiowizualnego. Od zeszłego roku z programu korzysta także Izrael. Do tegorocznej edycji zostali zakwalifikowani następujący uczestnicy:
Agnieszka Kruk z projektem „Find Your Story” (Polska)
„Find your story” to platforma internetowa, w której w sprzyjających warunkach wirtualnej rzeczywistości rozwijana będzie współpraca pomiędzy scenarzystami a twórcami filmowymi.
Eva Brazdžionytė z projektem „Women in Film and Television” (Litwa)
Organizacja „Women in Film and Television” ma na celu wspieranie kobiet w litewskim przemyśle filmowym poprzez m.in. promowanie ich działalności zawodowej na arenie lokalnej i międzynarodowej.
Victoria Leshchenko z projektem „FAQ film fest – festival on science and technologies” (Ukraina)
„FAQ” przedstawia cykl wydarzeń filmowych i wykładów z zakresu nauki i nowoczesnych technologii, które mają dostarczyć najbardziej prowokujących odpowiedzi na najbardziej aktualne pytania.
Marat Parkhomovsky z projektem „IFA Digital Experiences” (Izrael)
Platforma VOD, w której kolekcji znajdą się najważniejsze izraelskie produkcje filmowe – tak fabularne, jak i dokumentalne.
Róbert Vámos z projektem „Satellite Trailers” (Węgry)
Misją „Satellite Trailers” jest zwiększenie obecności produkcji z Europy Środkowo-Wschodniej na rynkach europejskich poprzez stworzenie i dostarczenie wysokiej jakości zwiastunów z tego regionu.
Natia Nikoleishvili z projektem „Post Production Platform” (Gruzja)
Platforma zrzeszająca profesjonalistów gruzińskiego sektora postprodukcji filmowej.
Więcej o uczestnikach tegorocznej edycji i ich projektach na:
www.joinsofa.org/projects-participants.
SOFA – School of Film Agents to jedyny w swoim rodzaju cykl warsztatów filmowych odbywających się w relacji mentor – uczeń. Program sprzyja tworzeniu i wymianie międzynarodowej sieci kontaktów (networking) oraz informacji z zakresu nowych mediów. Jego beneficjentami są twórcy i koordynatorzy innowacyjnych projektów „kickstartowych”, które powstają w odpowiedzi na potrzeby lokalnego sektora audiowizualnego. SOFA pomaga im m.in. w dalszym rozwoju koncepcji, wskazaniu odpowiedniego źródła finansowania oraz w znalezieniu sposobu na kontynuację projektu po wyczerpaniu środków inwestycyjnych i grantowych. SOFA to także okazja do wzmocnienia współpracy pomiędzy kluczowymi reprezentantami lokalnej i międzynarodowej branży audiowizualnej. Dzięki temu z warsztatów szczególnie korzysta Polska, gdzie od wielu lat realizowany jest program.
SOFA – School of Film Agents jest wspólnym projektem
Filmplus gUG (Kolonia) i Institute for Democratic Changes (Tbilisi). Przedsięwzięcie
jest finansowane przez niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Program
Kreatywna Europa – MEDIA Unii Europejskiej. Polska sesja w 2018 r. finansowana
jest przez: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Fundację Współpracy
Polsko-Niemieckiej oraz Mazovia Warsaw Film Commission. Ponadto odbywający się
w dniach 1 – 6 kwietnia 2019 r. warsztat w Tbilisi zostanie sfinansowany przy
wsparciu tamtejszych lokalnych i regionalnych partnerów i współpracowników.
Organizatorzy pragną podziękować także pozostałym partnerom programu: Meeting
Point Vilnius, Karlovy Vary IFF, Goethe-Institut, Odessa IFF, Palic EFF, EAVE i
Israel Film Fund.
Program