Przyszłość nie pracuje! Fantazje i bunt przepracowanych
8 listopada 2023 - 8 listopada 2023 18.00-20.00 Warszawa, Goethe-Institut, ul. Chmielna 13A
Temat pracy i jej znaczenia dla człowieka jest niezwykle złożony. Są już metody mierzenia stopnia "wellbeingu" czyli dobrego samopoczucia pracownika w pracy, a jednak zmęczenie pracą nie ustaje, marzenia o świecie bez pracy (ale z godziwym dochodem!) zyskują realny kształt w proponowanych rozwiązaniach, a obawy przed odebraniem ludziom pracy przez AI i robotyzację współistnieją z pragnieniem, by praca w takim kształcie, jaki dziś jest praktykowany, nie była już konieczna.
Jakie są więc nowe pomysły w tej kwestii? Jakie są nowe formy pracy już dziś stosowane, jak się sprawdzają, jakie są do tego potrzebne warunki? Jak praca ma się do komfortu? Jak dziś zdefiniować dobrą pracę?
W dyskusji udział biorą Joanna Erbel, Magdalena Ziomek, Iwo Zmyślony oraz Bogna Świątkowska jako moderatorka.
Dołącz do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/354568617025516
Dyskusja odbywa się w ramach projektu „Laboratorium badań nad szczęściem. Życie po komfortocenie” - cyklu badawczo-artystycznego, sieciującego środowisko sztuki, nauki, dizajnu, technologii i przedsiębiorczości. Tematy: przyszłość ograniczonego komfortu, praca wyobraźni, ekologia miejska, gospodarka przyszłości, poszukiwanie źródeł optymizmu, spekulatywność jako motor rozwoju zarządzanie kryzysem i sytuacjami niedoboru. www.postkomfortocen.info
Projekt Goethe-Institut, Fundacji Bęc Zmiana, Zentrum für Kunst und Urbanisik (Berlin), realizowany przy wsparciu m.st. Warszawy, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacji im. Heinricha Bölla w Warszawie.
Partnerzy: Akademia Sztuk Pięknych Katowice, BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej, Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku, Stowarzyszenie Media Dizajn (Szczeciński Inkubator Kultury), Galeria Arsenał w Białymstoku.
Files available for downloads