drukuj
Kalendarium

MODELE BIZNESOWE W PRODUKCJI FILMOWEJ. WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA W RAMACH SERWISU PRODUKCYJNEGO - wykład Małgorzaty Zacharko w ramach Doc Lab Poland 2020

14 października 2020 - 14 października 2020 18:00 Online, Zoom

**UWAGA! ZMIANA PROWADZĄCEJ WYKŁAD** Szanowni Państwo, z przyczyn od nas niezależnych zmianie uległa wykładowczyni jutrzejszego spotkania MODELE BIZNESOWE W PRODUKCJI FILMOWEJ. WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA W RAMACH SERWISU PRODUKCYJNEGO. Wygłosi go producentka Małgorzata Zacharko, właścicielka firmy Film Art Production, która od lat z powodzeniem współpracuje z niemieckim rynkiem filmowym przy licznych serwisach produkcyjnych i koprodukcjach.

Polscy producenci są coraz bardziej obecni na rynku międzynarodowym, a współpraca z zagranicznymi partnerami może przyjąć różny kształt. Jednym z nich jest serwis produkcyjny. Czym różni się on od koprodukcji i na czym polega opowie Małgorzata Zacharko (Film Art Production), która od lat z powodzeniem realizuje projekty we współpracy z zagranicznymi producentami przede wszystkim z Niemiec. Na jej koncie oprócz własnych produkcji jest produkcja wykonawcza w Polsce dla kilku kinowych niemieckich filmów fabularnych (m.in. „Agnieszka” Tomasza E. Rudzika, „Polska Wielkanoc” Jakoba Ziemnickiego, „Bittere Kirschen” Didiego Danquarta) oraz serwis produkcji dla kilku niemieckich seriali („Im Angesicht des Verbrechens” Dominika Grafa czy realizowanego nieprzerwanie od 2014 roku na wyspie Uznam serialu „Der Usedom Krimi” dla pierwszego programu niemieckiej TV). Na podstawie tych doświadczeń producentka przedstawi temat serwisów produkcyjnych w Polsce w formie swoistego ABC usług filmowych dla zagranicznych partnerów, opowie o tym, jak zaistnieć w branży i jak się przygotować do realizacji serwisu produkcji, jak on przebiega i jak się go rozlicza. Poruszając się od ogółu do szczegółu, przyjrzymy się cieniom i blaskom takiego modelu biznesowego  w porównaniu do koprodukcji mniejszościowej i większościowej.

Małgorzata Zacharko - z wykształcenia teatrolog (Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Humboldta w Berlinie) i specjalista ds. PR (Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Krakowie), z zawodu kierownik produkcji i producent filmowy. Specjalizuje się w koprodukcjach i serwisach filmowych dla rynku niemieckiego. Założona przez nią w 2007 roku firma FILM ART PRODUCTION jest producentem nagrodzonego m.in. na festiwalu w Wenecji dokumentu o Michale Waszyńskim pt. „Książę i dybuk” w reż. Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego.

Wykład jest bezpłatny i odbędzie się za pośrednictwem platformy Zoom. Chętnych prosimy o zgłoszenie mailowe pod adres na info@fundfilm.pl. W temacie maila należy wpisać „Zgłoszenie na wykład otwarty 14.10 i wklejenie poniższej zgody na przetwarzanie danych: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, nazwisko, mail) na potrzeby organizacji wykładów i wydarzeń Fundacji Filmowej im. Władysława Ślesickiego.
Cannot render http://doclab.pl/pl_PL/zapraszamy-na-otwarte-wyklady-w-ramach-rozpoczynajacej-sie-iii-sesji-doc-lab-poland/