Dialog w działaniu. Polsko-niemieckie prezentacje i warsztaty na festiwalu "Wioska Teatralna"
19 lipca 2019 - 24 lipca 2019 18.00 Węgajty 18, gmina Jonkowo, woj. warmińsko-mazurskie
Festiwal „Wioska teatralna” w Teatrze Węgajty
19-24 lipca 2019
Program roboczy (aktualizacje programu dostępne będą na stronie www.teatrwegajty.eu)
Spektakle i pokazy
„Beztroska” (tytuł roboczy), nowy spektakl działającej w Teatrze Węgajty, Innej Szkoły Teatralnej .
„Imaginarium”, spektakl Teatru 3,5 z Dzierzgonia. Reżyseria: Marek Kurkiewicz
„Istny cyrk”, spektakl o Inności i o odrzucaniu osób niepełnosprawnych przez społeczeństwo, teatr „Przebudzeni” (Polska, Ostróda), reżyseria: Monika Kazimierczyk
„L’empereur” – adaptacja „Cesarza” Ryszarda Kapuścińskiego. Spektakl Transnationales Ensemble Labsa (Dortmund) Reżyseria: Emilia Hagelganz i Zofia Bartoszewicz, muzyka: Ralf Tibor Stemmer, reżyseria światła: Sara Hasenbrink, choreografia Diams Dakate, Jonas Apenouvon i Wojciech Marek Kozak. Koordynacja projektu: Anna Buchta. W pokazie uczestniczyć będą ponadto adepci polscy, wprowadzani do struktury spektaklu w trakcie poprzedzającego pokaz warsztatu teatralnego.
„Wiera gra” – spektakl Agnieszki Bresler o Wierze Gran, w wykonaniu osadzonych Zakładu Karnego Krzywańcu na podstawie biografii śpiewaczki z warszawskiego getta.
„Śpiewy roślin”. Koncert Krystyny Skalickiej (Praha, Czechy) i Jolanty Różyckiej (Bukowiec, Polska)
„Śladami dzieci”, spektakl Teatru Play Back Self 3.0 (Polska): pokaz interaktywnego teatru improwizacyjnego „play back”. W projekcie „Śladami dzieci” poza widzem, który tworzy scenariusz spektaklu pojawiają się wcześniej zebrane historie dzieci uchodźców oraz dzieci mieszkających na terenie Warszawy.
Colloquia
Antropocen i performatyka, wykład o ekologiczne przekazy w teatrze współczesnym Jana Kühlinga (Freie Universität Berlin)
„O języku głuchych” - spotkanie z Małgorzatą Mickiewicz (referent - kształcenia osób głuchych i słabo słyszących na UWM, Olsztyn) i Barbarą Pardą, tłumaczką języka migowego
„Brest Stories Guide”, prezentacja projektu Teatru Kryły Hałopa z Brześcia (Białoruś). Wędrówki po mieście na podstawie aplikacji przekazującej zdjęcia i wspomnienia Brzeskich Żydów w miejscach ich dawnego życia.
„Troska – Beztroska” – dyskusja panelowa z udziałem przedstawicieli zespołów Labsa i Innej Szkoły Teatralnej i prelegentów festiwalu. Prowadzenie: Edwin Bendyk
Warsztaty
- „L’empereur”, warsztat teatralny zespołu Labsa i próby do wspólnego, z uczestnikami warsztatu pokazu
- „Techniki teatru playback”, warsztat Teatru Play Back Self 3.0
- „Otwarty Kurs Tańca” – warsztat Innej Szkoły Teatralnej
- Teatr ludzi z niepełnosprawnością - warsztat prof. Jany Pilatovej (uniwersytet DAMU, Praha, Czechy)
- Vocalosaurus – warsztat technik wokalnych Pauliny Miu Kühling (Berlin)
Files available for downloads