drukuj

Dzień otwarty w Ambasadzie Niemiec

20 września w Ambasadach Niemiec i Francji odbędzie się dzień otwarty. Wydarzenie potrwa od 12.00 do 18.00.
W Ambasadzie Niemiec odwiedzić będzie można stoisko FWPN.

Na stoisku FWPN znajdą Państwo informacje o Fundacji i naszych najnowszych projektach własnych i kooperacyjnych a także quiz wiedzy o Polakach z wyboru. Już teraz można się przygotować na stronie www.polacyzwyboru.pl.

Obok lekcji zasad protokołu dyplomatycznego, występów tanecznych i muzycznych, mini-lekcji języka francuskiego, pokazu filmów animowanych i dokumentalnych, będzie można obejrzeć z bliska wyposażony w najnowocześniejszą technikę samochód straży granicznej z obowiązkowym psem-tropicielem, spróbować specjałów kulinarnych, zagrać w bule czy porozmawiać z przedstawicielami znanych niemieckich oraz francuskich firm. Nie zabraknie też modelu satelity, turbiny wiatrowej, czy samolotu Airbus. Autentyczni majordomusowie wytłumaczą i zaprezentują w obydwu ambasadach, jak należy protokolarnie nakryć stół.

Uczniowie i studenci będą mogli dowiedzieć się, jak wyjechać na studia do Niemiec czy Francji i jak ubiegać się o stypendium. Przedstawiciele fundacji kulturalnych, naukowych i politycznych podpowiedzą, gdzie można starać się o dofinansowanie projektów. Wyjątkowe atrakcje czekają na najmłodszych: dzieci otrzymają specjalny „Paszport Otwartych Drzwi” i będą na wybranych stoiskach w obu Ambasadach zdobywać stempelki.

Wstęp wolny, bez konieczności wcześniejszego zgłaszania obecności.
Adres: Ambasada Niemiec – ul. Jazdów 12; Ambasada Francji – ul. Piękna 1.