drukuj
Kalendarium

3. Ekumeniczna Pielgrzymka dla Sprawiedliwości Klimatycznej

27 listopada 2018 - 9 grudnia 2018 Bielsko Biała - Katowice

IDŹCIE! To hasło łączy ludzi różnych wyznań, którzy chcą pielgrzymować i mieć swój wkład w ochronę klimatu oraz przyrody.

Pielgrzymka już jest w drodze – rozpoczęła się w Bonn w Niemczech 9 września 2018 r. i zmierza do Berlina. Następny etap to Polska, gdzie będziemy pielgrzymować z Bielska-Białej do Katowic, aby 9 grudnia 2018 r. zakończyć ją podczas Światowej Konferencji Klimatycznej COP24 z udziałem pielgrzymów i gości z całego świata.

Podczas całej pielgrzymki odwiedzane będą szczególne miejsca związane z tematem ekologii, w tym tzw. miejsca bólu i zachęty, które dotyczą ochrony przyrody. W programie zaplanowane są również modlitwy oraz inspirujące akcje, wskazujące na widoczne zagrożenia dla środowiska. Parafie oraz lokalne stowarzyszenia organizują spotkania i wieczory tematyczne oraz będą prezentować swoje miasto i jego zaangażowanie w ochronę przyrody.

Od 3 grudnia w Katowicach będą negocjowane zasady wdrażania porozumień klimatycznych z Paryża. Działania podejmowane na rzecz klimatu muszą być wyraźnie zwiększone. Mimo zobowiązań ze strony państw świat jest cieplejszy o 3 stopnie Celsjusza. Potrzebujemy podjąć działania zmniejszające emisję CO2 i sprawiedliwie podejść do problemów dotyczących klimatu, zagrożeń dla środowiska oraz związanych z tym przesiedleń i migracji ludności.


Szczegółowe informacje https://pielgrzymkadlaklimatu.pl/