drukuj

Po Wilnie: Jak Polska i Niemcy mogą wzmocnić politykę wschodnią Unii Europejskiej

Partnerstwo Wschodnie Unii Europejskiej nie posuwa się naprzód. Podczas szczytu w Wilnie pod koniec listopada ministrowie spraw zagranicznych Unii Europejskiej chcą podpisać umowę, która politycznie i gospodarczo zbliży Ukrainę do Unii. Czy szczyt może zapoczątkować nową erę w wymiarze wschodnim Europejskiej Polityki Sąsiedztwa? Czy Polska i Niemcy mogą być motorem tych zmian?

Niemieckie Towarzystwo Polityki Zagranicznej we współpracy z European Council on Foreign Relations zaprasza na dyskusję, która odbędzie się w piątek, 22 listopada 2013 r., w godz. 12.00-13.30. Partnerstwo Wschodnie Unii Europejskiej nie posuwa się naprzód. Podczas szczytu w Wilnie pod koniec listopada ministrowie spraw zagranicznych Unii Europejskiej chcą podpisać umowę, która politycznie i gospodarczo zbliży Ukrainę do Unii. Czy szczyt ten może zapoczątkować nową erę w wymiarze wschodnim Europejskiej Polityki Sąsiedztwa? Czy Polska i Niemcy mogą być motorem tych zmian tak, jak postulują to paneliści w aktualnym memorandum?

Uczestnicy dyskusji:

Andrzej Olechowski
Były minister spraw zagranicznych

Adam D. Rotfeld
Były minister spraw zagranicznych

Rainder Steenblock
Były minister w kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn

Rita Süssmuth
Była przewodnicząca Bundestagu

Karsten D. Voigt
Były poseł Bundestagu i pełnomocnik rządu federalnego ds. stosunków niemiecko-amerykańskich

Debatę poprowadzi Gereon Schuch, zastępca dyrektora DGAP. Wydarzenie to organizowane jest przez Centrum Europy Środkowo-Wschodniej Fundacji im. Roberta Boscha oraz Niemieckie Towarzystwo Polityki Zagranicznej.

Dyskusja będzie tłumaczona symultanicznie na język polski i niemiecki.

Memorandum polsko-niemieckiego zespołu w języku niemieckim dostępne jest pod adresem internetowym: crm.ecfr.eu/sites/all/modules/civicrm/extern/url.php?u=16903&qid=1229734.

Inne informacje:

Pliki do pobrania