drukuj

Aktualności

  • Laureaci Stypendium im. Albrechta Lemppa za rok 2020: Jakub Małecki i Susanne Fritz

   01.04.2020

   Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Instytut Książki i Literarisches Colloquium Berlin ogłaszają laureatów Stypendium im. Albrechta Lemppa za rok 2020

   więcej
  • 29 prac nominowanych do Nagrody im. Tadeusza Mazowieckiego 2020

   26.03.2020

   Rozstrzygniemy XXIII konkurs o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego i nagrodzimy zwyciężczynie i zwycięzców mimo pandemii koronawirusa. Odbędzie się to niezależnie od koniecznego odwołania Polsko-Niemieckich Dni Mediów 4-5 czerwca 2020 we Frankfurcie nad Odrą. Porozumieli się co do tego gospodarz, kraj związkowy Brandenburgia, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz ZEIT-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius.

   więcej
  • Debata online "Czy Europa sama się obroni?"

   25.03.2020

   Zapraszamy na kolejną debatę w ramach cyklu FORUM Dialog+ pod tytułem "Czy Europa sama się obroni?". W debacie online politycy i eksperci przedstawią swoje wizje europejskiej polityki obronnej i odpowiedzą na pytania o europejską suwerenność w polityce obronnej, przyszłość NATO i współpracy transatlantyckiej, relacji Unii Europejskiej z Chinami i Rosją oraz budowy arsenału nuklearnego przez Unię Europejską.

   więcej
  • Stypendia dziennikarskie FWPN

   18.03.2020

   Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej docenia pracę dziennikarzy i dziennikarek z obu krajów, od których relacji zwłaszcza dzisiaj w dużej mierze zależy kondycja naszego społeczeństwa. Celem konkursu jest wsparcie dziennikarzy i dziennikarek, których praca otwiera Polaków i Niemców na nowe wyzwania, a także przyczynia się do podnoszenia jakości relacji polsko-niemieckich.

   więcej

Pozostałe