drukuj

Brandenburgia w Warszawie

Premier Brandenburgii Matthias Platzeck odwiedzi w dniach od 2-4 października br. Polskę. W Warszawie Brandenburgia zaprezentuje się z okazji Dnia Jedności Niemiec. Prezentacja kraju związkowego w Warszawie przebiegać będzie pod hasłem „Brandenburgia – otwarta na sąsiadów” i odbędzie się na zaproszenie ambasadora Niemiec w Polsce Michaela H. Gerdtsa. Brandenburgia zaprezentuje się w różnych dziedzinach od polityki przez gospodarkę, naukę, media, kulturę, sport aż po turystykę jako kraj pełen życia i otwarty na świat.

Oprócz premiera w prezentacji uczestniczyć będą również dalsi członkowie brandenburskiego rządu. Również Komisja Landtagu ds. Europejskich realizować będzie w Warszawie własny program. Na rozpoczęcie prezentacji Brandenburgii w Warszawie w dniu 2 października premier Platzeck otworzy w Domu Spotkań z Historią wystawę Fundacji Brandenburskich Miejsc Pamięci pt. „Pamiętać, upamiętniać, badać”.

Wieczorem tego dnia w Teatrze Wielkim odbędzie się prezentacja niemego filmu „Nosferatu” z koncertem muzyki do tego filmu w wykonaniu Niemieckiej Orkiestry Filmowej Babelsberg oraz Orkiestry Opery Narodowej. W koncercie uczestniczyć będą premier Platzeck, minister sprawiedliwości Beate Blechinger, minister Harms oraz szef urzędu ministerstwa gospodarki, Michael Richter. Minister Harms będzie również uczestnikiem konferencji na Uniwersytecie Warszawskim, na którą zaprasza Uniwersytet Europejski Viadrina z siedziba we Frankfurcie nad Odrą.

W dniu święta narodowego Niemiec, 3 października premier Platzeck otworzy prezentację „Brandenburgia – kraina gospodarki i turystyki”. Ministerstwo gospodarki, Agencja Przyszłości Brandenburgii (ZAB) oraz agencja rozwoju turystyki Tourismus-Marketing Brandenburg GmbH (TMB) zaprezentują Brandenburgię jako atrakcyjne miejsce do inwestowania oraz bogatą krainę turystyki i wypoczynku. Moderatorem tego wydarzenia będzie Michael Richter.

Nosferatu. Koncert Orkiestry Filmowej Babelsberg z projekcją filmu

Pliki do pobrania