drukuj

Kalendarium

30 września 2023

 • Festiwal Czas Na Teatr

  Od: 28 września 2023 Do: 9 października 2023 Poznań
  Ideą przewodnią tegorocznego festiwalu jest polsko-niemiecko-ukraiński most kulturalny, dlatego w stolicy Wielkopolski widzowie zobaczą dwa spektakle z Niemiec i dwa z udziałem ukraińskich artystów. Tematy związane ze współpracą zostaną podjęte podczas konferencji „POLSKA – NIEMCY. Sąsiedztwo – stereotypy – empatia – współpraca”.
  więcej
 • VII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej im. Felixa Mendelssohna Bartholdy’ego

  Od: 29 września 2023 Do: 1 października 2023 Rynek 6, Duszniki-Zdrój
  Prezentacja twórczości kameralnej Felixa Mendelssohna Bartholdy'ego.
  więcej
 • Jubileusz Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego

  Od: 30 września 2023 Do: 1 października 2023 EC1 Łódź Miasto Kultury, Łódź
  W programie jubileuszu znalazły się wykłady, warsztaty edukacyjne, giełda materiałów dydaktycznych, tematyczne zwiedzanie Łodzi.
  więcej
 • Becoming Beginners. Projektowanie w czasach postwzrostu

  Od: 1 lipca 2023 Do: 22 grudnia 2023 Gemeinschaft für Therapie und Landbau e.V. Hofgut Rimpertsweiler Hofgut Rimpertsweiler 88682 Salem, Salem (Badenia- Wirtembergia)
  Projekt szkoły letniej w formie cyklu warsztatów projektowych dedykowanych studentom Wydziału Wzornictwa AS Szczecin zakłada wypracowanie nowych strategii projektowo-badawczych, które realnie przyczynią się do generowania pozytywnej zmiany na rzecz ludzi i środowiska i przesuną środek ciężkości z kontroli na współpracę, z indywidualizmu na kolektywizm.
  więcej
 • 20lecie partnerstwa Kobyla Góra i Kirchenlamitz- Kronika wspomnień

  Od: 22 maja 2023 Do: 30 października 2023 pl.Wiosny Ludów 1, Kobyla Góra
  Projekt upamiętniający zawarcie porozumienia partnerstwa miast. W ramach realizacji partnerzy odwiedzą się wzajemnie i będą świętować 20lecie partnerstwa.
  więcej
 • Wirtualna wizyta w Toruniu. Śladami Mikołaja Kopernika - Warsztaty teatralne

  Od: 15 czerwca 2023 Do: 26 października 2023 Westbahnhof 13, 38118 Brunszwik
  Warsztaty teatralne dla dzieci na temat 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, wprowadzenie do historii Polski, zaprezentowanie wybranych polskich miast, ich zabytków, przedstawienie wybitnych polskich postaci i ich dokonań na przestrzeni dziejów.
  więcej
 • Życie w niepewnych czasach - od traumy do zdrowienia, XXXII Sympozjum Polsko - Niemieckie

  Od: 28 września 2023 Do: 30 września 2023 Bydgoszcz
  Sympozja PNTZP są okazją dla spotkań przedstawicieli coraz liczniejszych Partnerstw polsko-niemieckich i wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy profesjonalistami w dziedzinie psychiatrii, neurologii, psychologii, socjologii itd. Tematy Sympozjów obok specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego gromadzą również filozofów, socjologów, historyków. 
  więcej
 • Transgraniczne Spacery Miejskie

  Od: 3 czerwca 2023 Do: 30 września 2023 Szczecin
  Spacery pokazują stolicę Pomorza Zachodniego w sposób nieoczywisty i w niezwykłej formie: w polsko-niemieckiej grupie z dwoma przewodnikami! Uczestnicy odwiedzają miejsca, które istnieją do dziś oraz te, które zostały tylko w pamięci. Wspólnie próbują wyobrazić sobie dawny Szczecin i poczuć jego historię.
  więcej
 • Litteraria Copernicana nr 3/2023: Głupota

  Od: 1 lipca 2023 Do: 30 września 2023 https://apcz.umk.pl/LC, Toruń
  Wiodącym tematem numeru jest głupota i kategorie jej pokrewne: niewiedza, ignorancja, błąd, przesąd, naiwność, prostota... obecne od wieków w dyskursie filozoficznym, na różnorakie sposoby egzemplifikowane w literaturze i sztuce, a jednak wciąż domagające się naświetlenia, komentarza i kuracji. Autorki i autorzy polsko- i niemieckojęzycznych artykułów przedstawią wybrane szczegóły bogatej historii motywu i jego zmieniające się funkcjonalizacje ponad granicami epok i narodowych literatur.
  więcej
 • Konferencja Naukowa "Politics of Justice: Text, Image and Practice"

  Od: 27 września 2023 Do: 30 września 2023 Pałac Staszica oraz Uniwersytet SWPS, Warszawa
  Międzynarodowa konferencja interdyscyplinarna poświęcona myśli Waltera Benjamina, ze szczególnym uwzględnieniem pojęcia sprawiedliwości. W konferencji biorą udział badacze z Polski, Niemiec, USA, Izraela i wielu innych krajów. Konferencja odbywa się w języku angielskim i niemieckim.
  więcej