drukuj

Kalendarium

19 maja 2023

 • Participatory design workshop- Kotydz

  Od: 11 maja 2023 Do: 19 maja 2023 ul. Marcinkowskiego 29, Poznań
  Warsztaty dla studentów kierunków projektowych z Polski Niemiec i Węgier angażujących także lokalne społeczności poznańskich dzielnic. Warsztaty oparte na formacje edukacji pozaformalnej DIY.
  więcej
 • "4 Ukraine" KILKA DZIEWCZYN I TEATR

  Od: 15 maja 2023 Do: 30 czerwca 2023 Online
  Polsko-niemiecki projekt prezentujący i promujący artystki z Ukrainy, które wyjechały ze swojego kraju, żyją i tworzą w Polsce lub w Niemczech. W ramach projektu powstaje dwujęzyczny podcast.
  więcej
 • UKRAINA. DRUGI ROK WOJNY | Spotkanie w ramach debat "Przeglądu Politycznego"

  Od: 19 maja 2023 Do: 19 maja 2023 Kotwiczników 20, Gdańsk
  Gościem spotkania będzie Piotr Andrusieczko, redaktor naczelny "Ukraińskiego Żurnału", a od 24 lutego 2022 roku korespondent wojenny relacjonujący rosyjską agresję w Ukrainie dla "Gazety Wyborczej", radia Tok.fm i telewizji TVN24. Moderacja: Piotr Leszczyński 
  więcej
 • Konferencja popularno-naukowa - Granica polsko-niemiecka w okresie międzywijennym

  Od: 19 maja 2023 Do: 21 maja 2023 Dom Pielgrzyma, Góra św. Anny
  Na konferencji wygłoszonych zostanie 7 referatów m.in.: na temat granicy polsko-niemieckiej na Pomorzu, granicy na Śląsku, czy w Wielkopolsce na przestrzeni lat 1918-1939, na temat migracji transgranicznych np na Górnym Śląsku. 
  więcej
 • Nabór do programu rezydencji dla scenarzystów i dramatopisarzy w Willi Decjusza

  Od: 4 maja 2023 Do: 15 czerwca 2023 Kraków
  O stypendium mogą ubiegać się autorzy i autorki sztuk teatralnych i radiowych oraz scenariuszy filmowych i telewizyjnych z Polski i Niemiec, którzy mogą pochwalić się co najmniej jedną opublikowaną realizacją artystyczną (spektakl teatralny, słuchowisko, film, serial) na podstawie własnego tekstu. 
  więcej
 • Kino jako laboratorium III w ramach 20. jubileuszowej edycji Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity!

  Od: 12 maja 2023 Do: 4 czerwca 2023 Warszawa, Wrocław, Gdynia
  W ramach Millennium Docs Against Gravity już po raz trzeci zaprezentowane zostaną specjalnie wyselekcjonowane niemieckie produkcje filmowe, organizowane są spotkania oraz wizyty zaproszonych gości - we współpracy z Arsenal - Institute for Film and Video Art e.V. Projekt Kino jako laboratorium III odbędzie się w ramach kinowej edycji festiwalu w Warszawie, Wrocławiu i Gdyni, a także online.
  więcej
 • „4Ukraine” Muzyczne Mosty - Ukraina, Polska, Niemcy - warsztaty, wizyty studyjne, koncerty“

  Od: 19 maja 2023 Do: 19 maja 2023 ul. Księcia Mściwoja II 8, Szczecin, Ratusz Staromiejski, Muzeum Narodowe
  Koncert inauguracyjny przygotowany we współpracy z XX Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Dawnej we Lwowie, połączony z prelekcją Dyrektora artystycznego lwowskiego Festiwalu Bohdana Sehina. Wykonawcy: Hanna Ivaniushenko – klawesyn, Serhiy Havryuk – skrzypce barokowe, Oksana Lytvynenko – wiolonczela barokowa, soliści i wykładowcy Orkiestry Barokowej Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej im. Mykoły Łysenki.
  więcej
 • Wystawa "Bez mistrza, bez pana. Ruchomy obraz i feministyczne tworzenie światów"

  Od: 12 maja 2023 Do: 16 lipca 2023 Wybrzeże Kościuszkowskie 22, Warszawa
  Wystawa prezentuje filmy o kobietach tworzone przez kobiety. Na pokaz składają się różnorodne stylistycznie prace. Ich wspólnym mianownikiem jest przynależność do gatunku non-fiction – filmu niefabularnego, który obejmuje między innymi dokumenty, film eksperymentalny, sztukę wideo, film edukacyjny. Autorki prac pochodzą z Ameryki Południowej, Azji, Australii i krajów byłego bloku wschodniego.
  więcej
 • Konferencja: Jak osiągnąć trwały pokój – Ukraina i świat po uciszeniu armat

  Od: 18 maja 2023 Do: 19 maja 2023 Ratusz, Didžioji g. 31, 01128 Vilnius, Vilnius, LT
  Konferencja zgromadzi ekspertów, którzy omówią kluczowe kwestie, którymi Ukraina będzie musiała się zająć po wojnie: zapewnienie demokracji i rządów prawa; odbudowa kraju; zjednoczenie.
  więcej
 • SPRAWIEDLIWOŚĆ KLIMATYCZNA W DEBACIE EUROPEJSKIEJ. Seminarium dla przedstawicieli/ek społeczeństwa obywatelskiego z Polski i Niemiec

  Od: 17 maja 2023 Do: 19 maja 2023 Na Zjeździe 8, Kraków
  Kryzys klimatyczny dotyka wszystkich - ale nie w równym stopniu. Ci, którzy cierpią najbardziej na świecie, przyczyniają się do niego najmniej się do niego przyczyniają - i często nie są uprawnieni do decydowania o środkach i strategiach przeciwdziałania kryzysowi. 
  więcej