drukuj

Kalendarium

Marzec 2020

 • Szkolenie D-PL-CZ "Prowadzenie grup i projektów w aspekcie różnorodności"

  Od: 4 marca 2020 Do: 6 grudnia 2020 Zittauer Str. 17 · Herrnhut · OT Großhennersdorf, Begegnungszentrum Großhennersdorf

  Prowadzenie grup i projektów w aspekcie różnorodności - Międzynarodowe szkolenie +++ cykl 2020 +++ 

  więcej

  Polska i Niemcy dla młodych ludzi

  Od: 1 marca 2020 Do: 8 marca 2020 Hamburg, Ladelund, Berlin

  Projekt studentów Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego - podróż studyjna do Hamburga, Ladelund i Berlina. Obejmuje szereg spotkań o charakterze praktycznym, dotyczących szeroko pojętej turystyki jako dynamicznie rozwijającej się dziedziny gospodarki. Jest to jednocześnie pierwszy etap prac nad przewodnikiem po Polsce o charakterze popularno-naukowym skierowanym do młodych ludzi.


  więcej
 • Konkurs na opracowanie identyfikacji wizualnej "Dorocznej Polski-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA-SARP”

  Od: 27 marca 2020 Do: 29 marca 2020 Zamkowa 1, Tuczno

  Przedmiotem Konkursu na opracowanie identyfikacji wizualnej Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP, jest przedstawienie elementów identyfikacji związanych z Nagrodą”, które powinny zawierać:
  a) logo, czyli graficzną formę przedstawienia symbolu i nazwy imprezy, składające się z symbolu graficznego - sygnetu, który będzie mógł być używany rozdzielnie np. w formie znaczka, przypinki itp. oraz logotypu
  b) logotyp zawierający hasło imprezy: Polsko-Niemiecka Nagroda Integracyjna BDA - SARP 2019, który będzie mógł być używany rozdzielnie np. w formie bannerów, nagłówków itp. w języku polskim lub niemieckim b) szablon na Dyplom (Nagroda + Wyróżnienia),
  c) prototyp formy przestrzennej np.: statuetkę, medal, relief itp. wraz z matrycą i opisem możliwości jej powielania – jako główną Nagrodę w konkursie.
  Celem projektu jest zwiększenie rozpoznawalności i dalsza promocja Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP, poprzez uzyskanie spójnej identyfikacji wizualnej.
  Nagroda BDA – SARP przyznawana jest od 19 lat za najlepszy projekt dyplomowy magisterski PL/DE, którego autor uzyskał w roku poprzednim stopień magistra inżyniera architektury, a którego przedmiotem jest środowisko aktywności społecznej człowieka w przyszłości.
  Finał Nagrody wraz warsztatami z odbywa się przez 4 dni każdego roku w maju/czerwcu, naprzemienne w Polsce lub w Niemczech. Planowane ogłoszenie wyników Konkursu; pierwsze użycie zwycięskiego logotypu na znaczkach, nagrodzie głównej i dyplomach, wręczanych uczestnikom: Berlin 4-7 czerwca 2020, podczas Finału ”Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA-SARP” 2020.

  więcej