Aktualnościwięcej

Stypendia i Bieżące konkursywięcej

Kalendariumwięcej

 • 24 Jan 24 Jan

  InEuropeWeTrust. Europe and beyond. Suwerenność cyfrowa. Europa na drodze do samodzielności

  Chcemy pomówić o procesie digitalizacji, który dał biznesom cyfrowym nową władzę nad życiem obywateli, przedsiębiorstw i państw. Proces digitalizacji dał biznesom cyfrowym nową władzę nad życiem obywateli, przedsiębiorstw i państw. Niewątpliwie nasze bezpieczeństwo w tym zakresie zależeć będzie od tego, jak instytucje europejskie i państwa narodowe zadbają o regulacje i zasady współpracy. Bez poważnej debaty i propozycji rozwiązań w tym zakresie grozi nam marginalizacja. Musimy być przygotowani na to, co niesie nam przyszłość cyfrowa. Wśród prelegentów będą: Marco-Alexander Breit, szef Działu Sztucznej Inteligencji, Federalne Ministerstwo Spraw Gospodarczych i Energii Head (BMWi), Niemcy Jakub Boratyński, kierownik Działu Cyberbezpieczeństwa i Prywatności Cyfrowej Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej Anna Radwan, prezes Instytutu In.Europa Khalil Rouhana, Zastępca Dyrektora Generalnego Departamentu Sieci Komunikacyjnych, Treści i Technologi Komisji Europejskiej Róża Thun, posłanka do PE
 • 29 Sep 23 Feb

  Wystawa czasowa "Powstanie krasnali. Protest w Polsce"

  Wystawa wyjaśnia historię protestacyjnego ruchu społecznego z lat 1980-tych, wywodzącego się z komitetów strajkowych na Uniwersytecie Wrocławskim. Na wystawie prezentowane są obiekty, takie jak: fotografie, plakaty, ulotki i eksponaty, dokumentujące historyczny kontekst tamtejszych happeningów. Na przykladzie wystawy pokazane jest spektrum środków wyrazu, które w tamtym czasie wykorzystywała młoda część społeczeństwa, aby wyrazić swoją krytykę wobec istniejacego systemu politycznego. Wystawie towarzyszy bogaty program imprez towarzyszących poświęcony retrospektywie różnych form protestu politycznego nie tylko w tamtejszej Polsce, ale równnież w byłym NRD i w BRD.
 • 04 Feb 29 Feb

  Film dokument fabularyzowany pt." Podróżnik - Akcja Inteligencja"

  Film „PODRÓŻNIK.- AKCJA INTELIGENCJA” to opowieść oparta na wspomnieniach Mariana Główki – nauczyciela i harcmistrza ze Śląska, aresztowanego wiosną 1940 r. w ramach niemieckiej „Akcji Inteligencja”. Bohater filmu był więźniem pięciu obozów koncentracyjnych: KL Dachau, KL Matthausen-Gusen, KL Auschwitz, KL Gross-Rosen oraz KL Hersbruck. Przeżył "marsz śmierci” z KL Hersbruck do KL Dachau.

Młoda Redakcjawięcej