Aktualnościwięcej

Stypendia i Bieżące konkursywięcej

Kalendariumwięcej

 • 22 Sep 22 Sep

  Szlakiem „Wzorców dzieciństwa” Christy Wolf. Tropiąc Nelly – spotkanie z Robertem Piotrowskim w ramach wystawy „Co pozostało”

  Christa Wolf opuściła rodzinne miasto jako 16-latka. Wracała do niego jednak w twórczości przez całe życie. Choć w poniemieckim, spolonizowanym mieście nie pozostało wiele, to w myśl lieux de memoire możemy poszukać pamięci miejsca. Okazją do tego będzie spotkanie z Robertem Piotrowskim na tropach Nelly – Christy Wolf w Gorzowie. Robert Piotrowski – kulturoznawca, historyk, badacz rodzinnego Gorzowa, publicysta, autor książek i albumów, kolekcjoner i freelancer.
 • 22 Sep 22 Sep

  Festiwal Kultury Mniejszości Niemieckiej

  Już 22 września 2018 Wrocław stanie się stolicą Niemców w Polsce. Największe wydarzenie kulturowe mniejszości niemieckiej zaprasza na występy grup młodych wschodzących gwiazd niemieckojęzycznej sztuki estradowej i doświadczonych już wieloletnią działalnością chórów, grup tanecznych oraz jednej z najpopularniejszych niemieckich piosenkarek. F
 • 19 Sep 23 Sep

  Music.Design.Form Festival 2018

  MDF Festival – MUSIC.DESIGN.FORM to cykliczny projekt o charakterze międzynarodowym, którego pierwsza edycja rozpocznie się już 19 września w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Idea festiwalu oparta jest o swoistą syntezę różnych dziedzin sztuki i zacieranie się granic między nimi, na styku których rodzą się nowe pomysły, inspiracje, eksperymenty i w końcu – dzieła.

Młoda Redakcjawięcej