drukuj

Kalendarium

Wrzesień 2023

 • Życie w niepewnych czasach - od traumy do zdrowienia, XXXII Sympozjum Polsko - Niemieckie

  Od: 28 września 2023 Do: 30 września 2023 Bydgoszcz

  Sympozja PNTZP są okazją dla spotkań przedstawicieli coraz liczniejszych Partnerstw polsko-niemieckich i wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy profesjonalistami w dziedzinie psychiatrii, neurologii, psychologii, socjologii itd. Tematy Sympozjów obok specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego gromadzą również filozofów, socjologów, historyków. 

  więcej

  Transgraniczne Spacery Miejskie

  Od: 3 czerwca 2023 Do: 30 września 2023 Szczecin

  Spacery pokazują stolicę Pomorza Zachodniego w sposób nieoczywisty i w niezwykłej formie: w polsko-niemieckiej grupie z dwoma przewodnikami! Uczestnicy odwiedzają miejsca, które istnieją do dziś oraz te, które zostały tylko w pamięci. Wspólnie próbują wyobrazić sobie dawny Szczecin i poczuć jego historię.

  więcej
 • Litteraria Copernicana nr 3/2023: Głupota

  Od: 1 lipca 2023 Do: 30 września 2023 https://apcz.umk.pl/LC, Toruń

  Wiodącym tematem numeru jest głupota i kategorie jej pokrewne: niewiedza, ignorancja, błąd, przesąd, naiwność, prostota... obecne od wieków w dyskursie filozoficznym, na różnorakie sposoby egzemplifikowane w literaturze i sztuce, a jednak wciąż domagające się naświetlenia, komentarza i kuracji. Autorki i autorzy polsko- i niemieckojęzycznych artykułów przedstawią wybrane szczegóły bogatej historii motywu i jego zmieniające się funkcjonalizacje ponad granicami epok i narodowych literatur.

  więcej

  Konferencja Naukowa "Politics of Justice: Text, Image and Practice"

  Od: 27 września 2023 Do: 30 września 2023 Pałac Staszica oraz Uniwersytet SWPS, Warszawa

  Międzynarodowa konferencja interdyscyplinarna poświęcona myśli Waltera Benjamina, ze szczególnym uwzględnieniem pojęcia sprawiedliwości. W konferencji biorą udział badacze z Polski, Niemiec, USA, Izraela i wielu innych krajów. Konferencja odbywa się w języku angielskim i niemieckim.

  więcej
 • III Światowa Konferencja na temat Giełkotu

  Od: 16 września 2023 Do: 17 września 2023 Uniwersytet Śląski w Katowicach Wydział Humanistyczny ul. Uniwersytecka 4 Katowice 40-007, Katowice

  Trzecia Międzynarodowa Konferencja na temat Giełkotu odbędzie się 16 i 17 września 2023 roku na Uniwersytecie Ślaskim w Katowicach. 

  więcej

  Polityki (nie)dostępności / publikacja

  Od: 1 października 2022 Do: 30 września 2023

  Publikacja "Polityki (nie)dostępności" jest podsumowaniem międzynarodowego sympozjum, które odbyło się w zeszłym roku i było dofinansowane ze środków FWPN oraz wystawy pod tym samym tytułem, która odbyła się od 11 lutego do 10 kwietnia 2022 roku w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu. 

  więcej
 • Wystawa "Wokół nas morze ognia. Losy żydowskich cywilów podczas powstania w getcie warszawskim"

  Od: 18 kwietnia 2023 Do: 8 stycznia 2024 Muzeum POLIN, ul. Anielewicza 6, Warszawa

  W 2023 roku Stowarzyszenie ŻIH i Muzeum POLIN organizują wystawę, którą wspólnie z Centrum Badań nad Zagładą Żydów pragną upamiętnić 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. 

  więcej