drukuj

Kalendarium

8 września 2023

 • Współpraca samorządów gminy Szczecinek i Gellersen

  Od: 7 września 2023 Do: 10 września 2023 Szczecinek ul.Pilska 3, Szczecinek
  Uczestnictwo partnerów w prelekcjach, seminariach, wyjazdach studyjnych, panelach dyskusyjnych (współpraca i strategia obchodów 30- lecia partnerstwa), spotkaniach w grupach z rodzinami goszczącymi, wyjazdach tematycznych.
  więcej
 • Polsko-niemiecko-ukraińskie seminarium z cyklu Społeczna Gospodarka Rynkowa

  Od: 8 września 2023 Do: 8 września 2023 ul. Rakowicka 27, Kraków
  "Transformacja gospodarczo-energetyczna w kontekście następstw wojny w Ukrainie" jest poświęcone krzewieniu myśli ekonomicznej oraz poszukiwaniu nowego ładu społeczno-gospodarczego. Celem seminariów naukowych jest także zapoznanie jego uczestników z koncepcją społecznej gospodarki rynkowej i jej implementacją w niemieckiej polityce gospodarczej w okresie od 1948 roku aż do współczesności.
  więcej
 • Uroczystość Odsłonięcia Pomnika Pamięci Dzieci - ofiar germanizacji w latach 1939-1945

  Od: 7 września 2023 Do: 8 września 2023 Połczyn-Zdrój
  Panel historyczno-edukacyjny: „Germanizacja i wynarodowienie polskich dzieci- historia i teraźniejszość’’, spotkanie młodzieży szkolnej z bohaterami tragicznych wydarzeń i wystawa przygotowana przez historyków Muzeum Dzieci Polskich w Łodzi ,,Nauczono nas płakać bez łez’’.
  więcej
 • Turniej Muzyków Prawdziwych Edycja 8.5 | EKSPERYMENT

  Od: 8 września 2023 Do: 10 września 2023 ul. Małopolska Szczecin, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
  Do udziału zaproszeni są muzycy podejmujący próby odczytania tradycji w niekonwencjonalny sposób – łączący muzykę tradycyjną z jazzem, rockiem, elektroniką, muzyką eksperymentalną czy klasyczną. W Turnieju zaprezentują własną twórczość oraz efekt pracy nad zadaniem polegającym na wykorzystaniu nagrania źródłowego z puli materiałów z Pomorza Zachodniego.
  więcej
 • Festiwal Łódź Czterech Kultur

  Od: 8 września 2023 Do: 17 września 2023 Centrum Dialogu im. Marka Edelmana ul. Wojska Polskiego 83 91-755 Łódź, Łódź
  22. FŁ4K odbywa się pod hasłem: Tożsamość. Festiwal, dzięki koncertom, spektaklom, wystawom i dyskusjom wspólnie z artystami i widzami stara się odpowiedzieć na pytanie: Co oznacza tożsamość i jaki ma wymiar w obecnych czasach? Muzyczną gwiazdą będzie Moka Efti Orchestra.
  więcej
 • Annelise Konrat-Stalschus Powrót do Gołdapi

  Od: 15 czerwca 2023 Do: 10 września 2023 Ul Tadeusza Kosciuszki 30A, Gołdap
  Wystawa prac Anneliese Konrat-Stalschus urodzonej w 1926 w Gołdapi. Prace Anneliese Konrat-Stalschus od ponad 40 lat prezentowane są na wystawach (ponad 150) indywidualnych i zbiorowych w Niemczech i za granicą.
  więcej
 • Becoming Beginners. Projektowanie w czasach postwzrostu

  Od: 1 lipca 2023 Do: 22 grudnia 2023 Gemeinschaft für Therapie und Landbau e.V. Hofgut Rimpertsweiler Hofgut Rimpertsweiler 88682 Salem, Salem (Badenia- Wirtembergia)
  Projekt szkoły letniej w formie cyklu warsztatów projektowych dedykowanych studentom Wydziału Wzornictwa AS Szczecin zakłada wypracowanie nowych strategii projektowo-badawczych, które realnie przyczynią się do generowania pozytywnej zmiany na rzecz ludzi i środowiska i przesuną środek ciężkości z kontroli na współpracę, z indywidualizmu na kolektywizm.
  więcej
 • 20lecie partnerstwa Kobyla Góra i Kirchenlamitz- Kronika wspomnień

  Od: 22 maja 2023 Do: 30 października 2023 pl.Wiosny Ludów 1, Kobyla Góra
  Projekt upamiętniający zawarcie porozumienia partnerstwa miast. W ramach realizacji partnerzy odwiedzą się wzajemnie i będą świętować 20lecie partnerstwa.
  więcej
 • Wirtualna wizyta w Toruniu. Śladami Mikołaja Kopernika - Warsztaty teatralne

  Od: 15 czerwca 2023 Do: 26 października 2023 Westbahnhof 13, 38118 Brunszwik
  Warsztaty teatralne dla dzieci na temat 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, wprowadzenie do historii Polski, zaprezentowanie wybranych polskich miast, ich zabytków, przedstawienie wybitnych polskich postaci i ich dokonań na przestrzeni dziejów.
  więcej
 • Transgraniczne Spacery Miejskie

  Od: 3 czerwca 2023 Do: 30 września 2023 Szczecin
  Spacery pokazują stolicę Pomorza Zachodniego w sposób nieoczywisty i w niezwykłej formie: w polsko-niemieckiej grupie z dwoma przewodnikami! Uczestnicy odwiedzają miejsca, które istnieją do dziś oraz te, które zostały tylko w pamięci. Wspólnie próbują wyobrazić sobie dawny Szczecin i poczuć jego historię.
  więcej