drukuj

Kalendarium

2 czerwca 2023

 • 20lecie partnerstwa Kobyla Góra i Kirchenlamitz- Kronika wspomnień

  Od: 22 maja 2023 Do: 30 października 2023 pl.Wiosny Ludów 1, Kobyla Góra
  Projekt upamiętniający zawarcie porozumienia partnerstwa miast. W ramach realizacji partnerzy odwiedzą się wzajemnie i będą świętować 20lecie partnerstwa.
  więcej
 • Wpływy kulturalne w strefie hanzeatyckiej w średniowieczu i epoce nowożytnej. Między historią globalną a lokalną recepcją fenomenu historycznego

  Od: 29 maja 2023 Do: 2 czerwca 2023 Pl. Rapackiego 1, Toruń
  W programie konferencji znajduje się prezentacja przez młodych badaczy projektów dotyczących historii Hanzy.
  więcej
 • "4 Ukraine" KILKA DZIEWCZYN I TEATR

  Od: 15 maja 2023 Do: 30 czerwca 2023 Online
  Polsko-niemiecki projekt prezentujący i promujący artystki z Ukrainy, które wyjechały ze swojego kraju, żyją i tworzą w Polsce lub w Niemczech. W ramach projektu powstaje dwujęzyczny podcast.
  więcej
 • Otwarcie wystawy Zwycięzca. Prymas dla Kościoła i Ojczyzny

  Od: 28 maja 2023 Do: 15 czerwca 2023 ul. Giełczyńska 20a, Łomża
  Otwarcie wystawy odbędzie się w Muzeum Diecezjalnym w Łomży. Celem wystawy jest przede wszystkim przybliżenie postaci Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia. 
  więcej
 • Z cyklu Kino znad granicy: Bettina

  Od: 2 czerwca 2023 Do: 2 czerwca 2023 al. Wojska Polskiego 9 65-077 Zielona Góra, Zielona Góra
  Bettina Wegner jest poetką, wokalistką i autorką tekstów. Urodziła się w Berlinie, w 1947 roku, dorastała w rodzinie o lewicowych poglądach, która po wojnie wybrała Berlin Wschodni jako miejsce do życia. Z wykształcenia aktorka i bibliotekarka. Wcześnie zaangażowała się w działalność polityczną, Później musiała przymusowa wyjechać do RFN.
  więcej
 • Z cyklu Kino znad granicy: Olaf Jagger

  Od: 2 czerwca 2023 Do: 2 czerwca 2023 al. Wojska Polskiego 9, 65-077 Zielona Góra, Zielona Góra
  Znany niemiecki komik i artysta kabaretowy Olaf Schubert, porządkując piwnicę w domu swoich rodziców, znajduje stare radiowe taśmy, na których zapisany jest wywiad, jaki jego matka przeprowadziła z wokalistą zespołu The Rolling Stones, Mickiem Jaggerem. 
  więcej
 • Nabór do programu rezydencji dla scenarzystów i dramatopisarzy w Willi Decjusza

  Od: 4 maja 2023 Do: 15 czerwca 2023 Kraków
  O stypendium mogą ubiegać się autorzy i autorki sztuk teatralnych i radiowych oraz scenariuszy filmowych i telewizyjnych z Polski i Niemiec, którzy mogą pochwalić się co najmniej jedną opublikowaną realizacją artystyczną (spektakl teatralny, słuchowisko, film, serial) na podstawie własnego tekstu. 
  więcej
 • Kino jako laboratorium III w ramach 20. jubileuszowej edycji Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity!

  Od: 12 maja 2023 Do: 4 czerwca 2023 Warszawa, Wrocław, Gdynia
  W ramach Millennium Docs Against Gravity już po raz trzeci zaprezentowane zostaną specjalnie wyselekcjonowane niemieckie produkcje filmowe, organizowane są spotkania oraz wizyty zaproszonych gości - we współpracy z Arsenal - Institute for Film and Video Art e.V. Projekt Kino jako laboratorium III odbędzie się w ramach kinowej edycji festiwalu w Warszawie, Wrocławiu i Gdyni, a także online.
  więcej
 • DOC LAB POLAND & UKRAINE

  Od: 28 maja 2023 Do: 3 czerwca 2023 Kraków
  W związku z wojną, zniszczeniami i uniemożliwieniem normalnej pracy ukraińskim filmowcom, DOC LAB wesprze ich doświadczeniem, opieką najlepszych ekspertów z Polski, Niemiec i świata, możliwością prezentacji swoich projektów i nawiązania współpracy z filmowcami z różnych krajów oraz zapewnieniem warunków do normalnej pracy w warunkach pokoju. 
  więcej
 • Przyszłość Polsko-Niemieckiej Komisji Podręcznikowej Historyków i Geografów

  Od: 2 czerwca 2023 Do: 3 czerwca 2023 Kościuszki 1, Słubice
  więcej