drukuj

Kalendarium

9 lutego 2023

 • Doświadczenia niemieckiej organizacji na rzecz uchodźców z Ukrainy

  Od: 15 stycznia 2023 Do: 15 kwietnia 2023 Kraków - Berlin
  Projekt 4Ukraine: Staż w niemieckiej organizacji na rzecz uchodźców wojny w Ukrainie z osobą z niepełnosprawnością w rodzinie.
  więcej
 • Rozmowy pod kopułą: Ekumenia-Kościół-Europa – Przyszłość Europy i zadanie Kościoła

  Od: 9 lutego 2023 Do: 9 lutego 2023 Plac Małachowskiego 1, Warszawa
  Wymiana poglądów na temat aktualności celów i zadań Kościoła w Europie, sformułowanych w Carta Oecumenica przed 22 laty. W debacie wezmą udział paneliści z Polski, Niemiec i Szwecji. Postawione zostaną pytania o wspólną odpowiedzialność za Europę w wymiarze lokalnym, krajowym i ponadnarodowym, m.in. w takich obszarach, jak: kryzys migracyjny, konflikty zbrojne, ochrona środowiska, kryzys energetyczny, ochrona mniejszości, walka z wykluczeniem społecznym, wolność religijna i światopoglądowa, ochrona demokracji i praworządności oraz praw człowieka i obywatela.
  więcej
 • Polityki (nie)dostępności / publikacja

  Od: 1 października 2022 Do: 30 września 2023
  Publikacja "Polityki (nie)dostępności" jest podsumowaniem międzynarodowego sympozjum, które odbyło się w zeszłym roku i było dofinansowane ze środków FWPN oraz wystawy pod tym samym tytułem, która odbyła się od 11 lutego do 10 kwietnia 2022 roku w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu. 
  więcej
 • Przegląd Polityczny nr 175/176

  Od: 16 grudnia 2022 Do: 1 marca 2023 Kotwiczników 20, Gdańsk
  W numerze zostaną przedstawione takie tematy jak: Tukidydes i Tołstoj; Jak zmienia nas wojna w Ukrainie?; Szara kurtka Tomasz Manna; Henry James i Wielka Wojna; Tukidydes i Kant, Tołstoj i paradoks historii, Carl von Clausewitz kontra Lew Tołstoj.
  więcej