drukuj

Kalendarium

Sierpień 2022

 • "Polsko-niemieckie warsztaty rzemiosł artystycznych 2022"

  Od: 31 lipca 2022 Do: 7 sierpnia 2022 Bonin 31, Lobez

  Zaproponowane aktywności artystyczne, w formie artoterapii- dały szanse młodym uczestnikom na odreagowanie swoich traum poprzez sztukę i rzemiosło artystyczne (ceramika, rzeźba w drewnie, fotografia).

  więcej

  Optics, art, and sound: celebrating 100 years of Kaluza’s 5th dimension in a geographically distributed interactive hybrid exhibition

  Od: 22 sierpnia 2022 Do: 22 sierpnia 2022 San Diego, California , United States

  więcej
 • Międzynarodowy Plener Artystyczny „Inspiracje leśne VI”

  Od: 5 sierpnia 2022 Do: 14 sierpnia 2022 63-322 Gołuchów, Gołuchów

  Malujący artyści z Polski, Niemiec i Holandii wezmą udział w plenerze, który odbędzie się w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie. Motywem ich pracy będzie naturalne dziedzictwo gołuchowskiego parku-arboretum.

  więcej

  XIX Ogólnopolski Zjazd Nauczycieli Języka Niemieckiego

  Od: 23 sierpnia 2022 Do: 25 sierpnia 2022 Hala Kultury Stary Rynek 6 Łomża, Łomża

  Inicjatywa ma na celu popularyzowanie języka niemieckiego w Polsce, wymianę doświadczeń między nauczycielami z Polski i z Niemiec, zainicjowanie międzynarodowych projektów, wdrażanie nowoczesnych metod nauczania. integrację nauczycieli języka niemieckiego.

  więcej
 • Joseph von Eichendorff kehrt nach Lubowitz zurück / powraca do Łubowic

  Od: 20 sierpnia 2022 Do: 20 sierpnia 2022 Zamkowa 1-3, Łubowice

  Scenariusz i reżyseria: Krystian Migoc. Obsada: Marta Wąs, Weronika Ciosek, Izabela Migocz, Mikołaj Woźniak, Łukasz Libowski, Jarosław Mrożek, Krystian Migocz oraz Paweł Ryborz.

  więcej

  Literatura wobec przemocy. Spotkanie z białoruskimi pisarzami Poliną Stepanenko i Andriejem Januszkiewiczem

  Od: 18 sierpnia 2022 Do: 18 sierpnia 2022 Krasnogruda 14, 16-500 Sejny, Kawiarnia "Piosenka o porcelanie" w Krasnogrudzie

  Spotkanie organizowane jest w ramach programu rezydencyjnego "Rozmów ciąg dalszy – polsko-niemiecko-białoruski program rezydencji dla autorów z Białorusi”.

  więcej
 • Warsztaty kreatywne z elementami improwizacji: O gościnności..

  Od: 10 sierpnia 2022 Do: 10 sierpnia 2022 Sztynort, 11-600 Sztynort, Polska, Sztynort

  Część projektu "Nowoczesna dziewczyna. Muzyczna opowieść o kobietach w Polsce i Niemczech w dwudziestoleciu międzywojennym". Po każdym z koncertów mezzosopranistka Marta Wryk oraz kompozytor i pianista Tomasz Prasqual zapraszają słuchaczy na warsztaty.

  więcej

  Nowoczesna dziewczyna. Muzyczna opowieść o kobietach w Polsce i Niemczech w okresie międzywojennym

  Od: 9 sierpnia 2022 Do: 9 sierpnia 2022 Sztynort, 11-600 Sztynort, Polska, Sztynort

  Niezwykła formuła koncertu łączy w sobie polskie i niemieckie przeboje dwudziestolecie międzywojennego w wykonaniu mezzosopranistki Marty Wryk oraz kompozytora i pianisty Tomasza Prasqual’a, wraz z opowieścią o sytuacji kobiet w tych okresie w obu krajach, snutą przez Annę Kowalczyk, autorkę bestselleru „Brakująca połowa dziejów. Krótka historia kobiet na ziemiach polskich“.

  więcej
 • Dyskusja online "Jakie będą konsekwencje rozszerzenia NATO?"

  Od: 2 sierpnia 2022 Do: 2 sierpnia 2022 Chmielna 15/9, Warszawa

  Panel jest szóstą z dyskusji organizowanych w ramach tegorocznej edycji Warsaw European Forum 2022. W debacie udział wzięli: Andreas Umland z SCEEUS i z NaUKMA, Leila Alieva z Uniwersytetu w Oxfordzie, z Międzynarodowej Fundacji "Renesans" w Kijowie, Maksim Trudolyubov z Instytutu Kennana i z portalu "Meduza".

  więcej

  "Literatura wobec przemocy". Spotkanie z Białoruskimi pisarzami Poliną Stepanenko i Cichanem Czarniakiewiczem

  Od: 18 sierpnia 2022 Do: 18 sierpnia 2022 Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie, Krasnogruda 14, Krasnogruda

  Spotkanie z uczestnikami programu rezydencyjnego "Rozmów ciąg dalszy – polsko-niemiecko- białoruski program rezydencji dla autorów z Białorusi" w kawiarni literackiej "Piosenka o porcelanie" w Krasnogrudzie. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Czyżewski.

  więcej