drukuj

Kalendarium

Sierpień 2022

 • Warsztaty kreatywne z elementami improwizacji: O gościnności..

  Od: 10 sierpnia 2022 Do: 10 sierpnia 2022 Sztynort, 11-600 Sztynort, Polska, Sztynort

  Część projektu "Nowoczesna dziewczyna. Muzyczna opowieść o kobietach w Polsce i Niemczech w dwudziestoleciu międzywojennym". Po każdym z koncertów mezzosopranistka Marta Wryk oraz kompozytor i pianista Tomasz Prasqual zapraszają słuchaczy na warsztaty.

  więcej

  Nowoczesna dziewczyna. Muzyczna opowieść o kobietach w Polsce i Niemczech w okresie międzywojennym

  Od: 9 sierpnia 2022 Do: 9 sierpnia 2022 Sztynort, 11-600 Sztynort, Polska, Sztynort

  Niezwykła formuła koncertu łączy w sobie polskie i niemieckie przeboje dwudziestolecie międzywojennego w wykonaniu mezzosopranistki Marty Wryk oraz kompozytora i pianisty Tomasza Prasqual’a, wraz z opowieścią o sytuacji kobiet w tych okresie w obu krajach, snutą przez Annę Kowalczyk, autorkę bestselleru „Brakująca połowa dziejów. Krótka historia kobiet na ziemiach polskich“.

  więcej
 • Dyskusja online "Jakie będą konsekwencje rozszerzenia NATO?"

  Od: 2 sierpnia 2022 Do: 2 sierpnia 2022 Chmielna 15/9, Warszawa

  Panel jest szóstą z dyskusji organizowanych w ramach tegorocznej edycji Warsaw European Forum 2022. W debacie udział wzięli: Andreas Umland z SCEEUS i z NaUKMA, Leila Alieva z Uniwersytetu w Oxfordzie, z Międzynarodowej Fundacji "Renesans" w Kijowie, Maksim Trudolyubov z Instytutu Kennana i z portalu "Meduza".

  więcej

  "Literatura wobec przemocy". Spotkanie z Białoruskimi pisarzami Poliną Stepanenko i Cichanem Czarniakiewiczem

  Od: 18 sierpnia 2022 Do: 18 sierpnia 2022 Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie, Krasnogruda 14, Krasnogruda

  Spotkanie z uczestnikami programu rezydencyjnego "Rozmów ciąg dalszy – polsko-niemiecko- białoruski program rezydencji dla autorów z Białorusi" w kawiarni literackiej "Piosenka o porcelanie" w Krasnogrudzie. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Czyżewski.

  więcej
 • Rezydencja literacka w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie w ramach programu "Rozmów ciąg dalszy – polsko-niemiecko-białoruski program rezydencji dla autorów z Białorusi".

  Od: 12 sierpnia 2022 Do: 22 sierpnia 2022 Krasnogruda

  Dwójka białoruskich pisarzy: Palina Stsepanenka i Tsikhan Charniakievicz przebywać będą na dziesięciodniowej rezydencji literackiej w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie.

  więcej

  Rezydencja literacka w Pałacu Genshagen w ramach projektu "Rozmów ciąg dalszy – polsko-niemiecko-białoruski program rezydencji dla autorów z Białorusi".

  Od: 2 sierpnia 2022 Do: 12 sierpnia 2022 Genshagen

  Dwójka białoruskich pisarzy: Palina Stsepanenka i Tsikhan Charniakievicz przebywać będą na dziesięciodniowej rezydencji literackiej w Pałacu w Genshagen w Niemczech. W ramach rezydencji pisarze uczestniczyć będą w programie "Rezydencja Tandemowa" w Genshagen dla pisarzy i tłumaczy z Niemiec, Polski i Francji.

  więcej
 • Solniki 44 - Program 2022

  Od: 28 lipca 2022 Do: 16 października 2022 Solniki, Solniki

  Program wydarzeń artystycznych na sezon letnio-jesienny 2022 (LasFest, LasKids, Teatr Polska oraz OFF Polska).

  więcej

  Mood for wood - international design workshop

  Od: 21 lipca 2022 Do: 1 sierpnia 2022 Droga Dębińska 17, Poznań

  Międzynarodowe warsztaty projektowe dla studentów oraz młodych projektantów. Studenci przy pomocy architektów i projektantów projektują oraz samodzielnie wykonują meble miejskie dla wybranych społeczności lokalnych.

  więcej
 • Zdzisław Jurkiewicz. Die Sonne in der Küche

  Od: 27 maja 2022 Do: 6 sierpnia 2022 Schillerpromenade 4, 12049 Berlin – Neukölln

  Wystawa prac Zdzisława Jurkiewicza w Top e.V. obejmuje obiekty, obrazy i zdjęcia, m.in. pracę Słońce 1.VII.1972, gdzie na sekwencji czarno-białych zdjęć widzimy słoneczną tarczę na kuchennej ścianie w otoczeniu zwykłych przedmiotów, naczyń, szczypiorku w słoiku.

  więcej

  MARIAN HEMAR Das vergessene Lied / Zapomniana piosenka

  Od: 25 czerwca 2021 Do: 31 grudnia 2022 Jazzclub Schlot, Berlin

  "Marian Hemar - Zapomniana piosenka" to projekt muzyczno-teatralny z okazji 120 rocznicy urodzin Mariana Hemara i 100 rocznicy urodzin Karla Dedeciusa“, zrealizowany przez Stowarzyszenie Spotkań Międzykulturowych (Verein für Interkulturelle Begegnungen e.V.).

  więcej