drukuj

Kalendarium

Lipiec 2022

 • "Polsko-niemieckie warsztaty rzemiosł artystycznych 2022"

  Od: 31 lipca 2022 Do: 7 sierpnia 2022 Bonin 31, Lobez

  Zaproponowane aktywności artystyczne, w formie artoterapii- dały szanse młodym uczestnikom na odreagowanie swoich traum poprzez sztukę i rzemiosło artystyczne (ceramika, rzeźba w drewnie, fotografia).

  więcej

  Solniki 44 - Program 2022

  Od: 28 lipca 2022 Do: 16 października 2022 Solniki, Solniki

  Program wydarzeń artystycznych na sezon letnio-jesienny 2022 (LasFest, LasKids, Teatr Polska oraz OFF Polska).

  więcej
 • "Kolory , kształty i dźwieki w świecie matematyki - 100 lat pięciowymiarowej geometrii Teodora Kaluzy." "Interaktywna wystawa hybrydowa."

  Od: 23 lipca 2022 Do: 23 lipca 2022 Galerie Museum of Future Berlin , Schliemannstr. 25 , 10437, Berlin

  Zapraszamy na wernisaż projektu „Kolory, kształty i dźwięki w świecie matematyki – 100 lat pięciowymiarowej geometrii Teodora Kaluzy“ w Galerii Museum of Future Berlin, Schliemannstr. 25 ,10437 Berlin, w dniu 23.07.2022 r. o godzinie 21:00. Pokażemy w galerii film eksperymentalny - „Kolory, kształty i dźwięki w świecie matematyki – 100 lat pięciowymiarowej geometrii Teodora Kaluzy“, autorami są : realizacja, obrazy – artyści z Niemiec Witold Stypa, z Polski Irena Imańska, opracowanie muzyki na podstawie wzorów matematycznych profesor Cornelius Hahlweg. Film powstał na podstawie wystawy prac artystycznych dwóch artystów : Witolda Stypy i Ireny Imańskiej w Gründerzentrum bbw Hochschule w Berlinie dedykowanej 100 lecia ogłoszenia Teorii pięciowymiarowej geometrii Teodora Kaluzy i koncepcji artystycznej Witolda Stypy. Obraz ruchomy/film będzie wyświetlony na istniejące obrazy, rzeźby, obiekty pokazane w galerii wyżej wymienionych artystów. A także będzie można usłyszeć interesujacą muzykę zkomponowaną do filmu - tak powstanie artystyczna instalacja audiowizualna. Po pokazie będzie można się spotkać i porozmawiać o projekcie i filmie z autorami. Serdecznie dziękujemy za wsparcie w realizacji projektu instytucją: bbw Hochschule Berlin, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej/Stiftung für Deutsch-Polninische Zusammenarbeit.

  więcej

  Online debata "Tendencje integracyjne i dezintegracyjne w UE w kontekście wojny w Ukrainie"

  Od: 13 lipca 2022 Do: 13 lipca 2022 Chmielna 15/9, Warszawa

  Piąta z dyskusji organizowanych w ramach tegorocznej edycji Warsaw European Forum. Więcej na stronie https://warsaweuropeanforum.com/en/.

  więcej
 • Mood for wood - international design workshop

  Od: 21 lipca 2022 Do: 1 sierpnia 2022 Droga Dębińska 17, Poznań

  Międzynarodowe warsztaty projektowe dla studentów oraz młodych projektantów. Studenci przy pomocy architektów i projektantów projektują oraz samodzielnie wykonują meble miejskie dla wybranych społeczności lokalnych.

  więcej

  SHALOM Leolam - Modlitwa dla pokoju

  Od: 21 lipca 2022 Do: 24 lipca 2022 Al. Mamuszki 2, Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej,, Sopot

  Punkt kulminacyjny XVII Międzynarodowych Spotkań z Kulturą Żydowską w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie w lipcu 2022 roku. Jest ona efektem współpracy artystów z Polski, Niemiec, Chile i Ukrainy.

  więcej
 • Koncert

  Od: 2 lipca 2022 Do: 2 lipca 2022 Marienplatz, Schongau, Bawaria, Niemcy

  Wspólny koncert orkiestr dętych z Gogolina i Schongau.

  więcej

  18. Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe

  Od: 18 lipca 2022 Do: 24 lipca 2022 Leszno

  Warsztaty od wielu lat cieszą się opinią twórczego projektu artystycznego i muzycznego w Polsce. Odbywają się w ciepłej, kameralnej atmosferze z udziałem znakomitych wykładowców, dbających o najwyższy poziom zajęć.

  więcej
 • Maiseh. Program interwencji artystycznych w przestrzeni miejskiej

  Od: 25 czerwca 2022 Do: 3 lipca 2022 Kazimierz, Kraków

  W ramach projektu na ulicach i placach Kazimierza opowiedzianych zostanie siedem legend. Te historie to sposób zmierzenia się ze stratą, nieszczęściem, zdradą i złamanym sercem.

  więcej

  Nabór zgłoszeń do programu rezydencji Forum Dialogu Kultur. Stypendia dla scenarzystów i dramatopisarzy 2022

  Od: 17 maja 2022 Do: 3 lipca 2022

  Stowarzyszenie Willa Decjusza i Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej we współpracy z Literarisches Colloquium Berlin zapraszają polskich i niemieckich scenarzystów i dramatopisarzy do składania aplikacji na jednomiesięczne stypendia w Willi Decjusza w Krakowie w jednym z dwóch terminów: październik lub listopad 2022 roku. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 3 lipca 2022. O stypendium mogą ubiegać się autorzy scenariuszy filmowych, telewizyjnych, radiowych, gier komputerowych i planszowych oraz sztuk teatralnych z Polski i Niemiec, którzy udokumentują co najmniej jedną realizację filmu, słuchowiska radiowego, przedstawienia teatralnego lub gry na podstawie własnego tekstu. Oferujemy miesięczny pobyt w zabytkowej oficynie renesansowego pałacu Willa Decjusza w Krakowie (jednoosobowy pokój z łazienką), stypendium w wysokości 3 000 zł brutto, pomoc w organizacji pobytu oraz nawiązywaniu kontaktów branżowych. Mamy również nadzieję, że pobyt w Willi Decjusza, która aktualnie gości twórców w ramach sześciu programów stypendialnych, umożliwi nawiązanie cennych kontaktów międzynarodowych, a towarzystwo artystów z całego świata posłuży jako inspiracja i stworzy okazję do wymiany informacji i współpracy twórczej. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o wypełnienie formularza aplikacyjnego online (https://form.jotform.com/221302420983346) i przesłanie w załączniku fragmentu zrealizowanego scenariusza lub sztuki teatralnej w języku polskim, niemieckim lub angielskim. Do formularza można dołączyć list motywacyjny lub rekomendację. Rekrutacja trwa do 3 lipca do godz. 23:59. Lista wybranych stypendystów zostanie ogłoszona do 31 lipca 2022 roku. Projekt przewiduje cztery miesięczne stypendia dla dwóch twórców z Polski oraz dwóch z Niemiec. Wszelkie pytania można kierować na adres: adam.partyka@willadecjusza.pl Projekt finansowany jest ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

  więcej