drukuj

Kalendarium

Lipiec 2021

 • Sounding Jerusalem / Brzmienia Jerozolimy

  Od: 21 lipca 2021 Do: 25 lipca 2021 Aleja Franciszka Mamuszki 2, Sopot

  Polscy, żydowscy, austriaccy i niemieccy muzycy biorący udział w projekcie podejmą wyzwanie połączenia różnych muzycznych wątków oraz nadania im aktualnej, współczesnej formy, która - nie naruszając żywego ducha tradycji - będzie nawiązywała dialog ze współczesnymi środkami muzycznego wyrazu.

  więcej

  SOUNDING JERUSALEM André Ochodlo & Mélange Oriental (A/D/IL/PL)

  Od: 22 lipca 2021 Do: 25 lipca 2021 Aleja Franciszka Mamuszki 2, Sopot

  Polscy, żydowscy, austriaccy i niemieccy muzycy biorący udział w projekcie podejmą wyzwanie połączenia różnych żydowskich tradycji muzycznych oraz nadania im aktualnej, współczesnej formy, która nie naruszając żywego ducha tradycji będzie nawiązywała dialog ze współczesnymi środkami muzycznego wyrazu.

  więcej
 • „Porozumienie ponad podziałami” - seria koncertów NeoQuartet promujących wspólne, współczesne dziedzictwo kulturalne Niemiec i Polski

  Od: 11 lipca 2021 Do: 12 lipca 2021 Tolstefanz, Drezno

  Seria koncertów w sposób spójny i atrakcyjny prezentuje najwybitniejsze współczesne osiągniecia w dziedzinie kwartetu smyczkowego kompozytorów z Polski i Niemiec.

  więcej

  MARIAN HEMAR Das vergessene Lied / Zapomniana piosenka

  Od: 25 czerwca 2021 Do: 31 grudnia 2022 Jazzclub Schlot, Berlin

  "Marian Hemar - Zapomniana piosenka" to projekt muzyczno-teatralny z okazji 120 rocznicy urodzin Mariana Hemara i 100 rocznicy urodzin Karla Dedeciusa“, zrealizowany przez Stowarzyszenie Spotkań Międzykulturowych (Verein für Interkulturelle Begegnungen e.V.).

  więcej
 • 500 lat na Wawelu Zygmunta bije dzwon

  Od: 9 lipca 2021 Do: 13 lipca 2021 Wawel, Kraków

  Wokół obrazu Jana Matejki to instalacja interaktywna Erwina Jeneralczyka prezentowana w ramach 500-lecia dzwonu Zygmunta w Krakowie (9-13.07.2021) oraz Norymberdze (17.07.2021). Towarzyszyć jej będzie projekcja laserowa Artura Lisa, dla której tłem będzie fasada wieży, wawelskie mury oraz sylwetka katedry i zamku.

  więcej

  Polityki (nie)dostępności

  Od: 1 lipca 2021 Do: 31 lipca 2021 CK Zamek ul. Św. Marcin 80/82, Poznań

  Międzynarodowye sympozjum przyjrzy się różnym sposobom pracy z dostępnością, porównaa sytuację w kontekstach: polskim, niemieckojęzycznym i rosyjskim. W centrum stać będą: pragmatyka konkretnych działań jak i ich estetyka, widoczność tłumaczeń i wybór audiodeskrypcji.

  więcej
 • Wystawa "Nie tylko Bauhaus. Międzywojenna fotografia niemiecka i polskie tropy" w Galerii MCK w Krakowie

  Od: 8 maja 2021 Do: 1 sierpnia 2021 Rynek Główny 25, Kraków

   Wystawa Nie tylko Bauhaus. Międzywojenna fotografia niemiecka i polskie tropy to z jednej strony opowieść o usilnym pragnieniu normalności i złotych latach dwudziestych XX wieku pozwalających odetchnąć od wojennego koszmaru, z drugiej – o społeczeństwie pokonanych, doświadczeniu kryzysu ekonomicznego, o narastających napięciach, które wyniosły Adolfa Hitlera na szczyt władzy.

  więcej

  Kumzits - artystyczne interwencje na Kazimierzu

  Od: 25 czerwca 2021 Do: 4 lipca 2021 Kazimierz, Kraków

  Kumzits to eksperymentalny program współpracy artystycznej pomiędzy Berlinem, Jerozolimą i Krakowem, składający się z serii projektów artystycznych i interwencji miejskich na Kazimierzu, historycznej dzielnicy żydowskiej Krakowa.

  więcej
 • Music Beyond Borders – wystawa plakatów dr hab. Maxa Skorwidera w ramach kampanii społecznej Save the Music Fundacji MEAKULTURA

  Od: 10 czerwca 2021 Do: 3 września 2021 Deutsches Polen-Institut, Darmstadt

  Wystawa plakatów Music Beyond Borders autorstwa Maxa Skorwidera. Polski plakat artystyczny cieszy się sławą ze względu na umiejętność łączenia w graficzną formę zjawisk zachodzących w świecie kultury i polityki. Wystawa 25 prac autorstwa Maxa Skorwidera wpisuje się w tradycję symbolizującego komentowania polskiej rzeczywistości.

  więcej

  "Smart energy" I skutki pandemii w polskich i niemieckich gminach przygranicznych

  Od: 1 marca 2021 Do: 30 sierpnia 2021 Poznań

  Celem projektu jest przygotowanie warsztatów na temat skutków pandemii w polskich i niemieckich gminach przygranicznych oraz case study polskich i niemieckich w zakresie oryginalnych rozwiązań w poszukiwaniu zielonej energii.

  więcej