drukuj

Kalendarium

Wrzesień 2020

 • Magiczne zaangażowanie

  Od: 18 września 2020 Do: 1 listopada 2020 ul. Stary Rynek 6, Poznań

  Tytuł projektu odnosi się do tego, co zostało wyparte ze świata kierującego się logiką kapitalistycznego antropocenu, czyli do magii, rytuału, pamięci ludzkich i nie-ludzkich przodkiń, współczucia, relacyjności. Wernisaż wystawy odbędzie się w czasie przesilenia jesiennego. Ze względu na pandemiczną rzeczywistość występy na żywo zostaną przeniesione do sieci.

  więcej

  Klima(t) 2.0 Publikacja dobrych praktyk z zakresu likwidacji negatywnych skutków zmian klimatu i działalności człowieka.

  Od: 15 lipca 2020 Do: 30 listopada 2020 Warszawa

  Publikacja na łamach miesięcznika „Pismo. Magazyn Opinii” tekstów w formacie papierowym, cyfrowym i audio. Teksty przygotuje Filip Springer i będą kontynuacją zeszłorocznego cyklu "Zmiana klimatu już tu jest", poświęconemu pogłębionej analizie negatywnych zmian klimatu.

  więcej
 • Wirtualna wystawa malarstwa p.t. Ogrody Polsko-Niemieckie oczami artystów

  Od: 1 lipca 2020 Do: 30 czerwca 2022 EU

  więcej

  Transgraniczna Inicjatywa dla Zielonych Smart Cities

  Od: 1 lipca 2020 Do: 30 września 2020 al. Niepodleglości 10, 61-875 Poznań, Poznań

  Celem projektu jest opracowanie uniwersalnego transgranicznego instrumentarium badawczego do analizy działań ekologicznych gmin. W efekcie tej analizy jednostka samorządu terytorialnego powinna uzyskać pełny obraz skuteczności swoich działań, poziomu ich zaawansowania oraz percepcji społecznej.

  więcej
 • Koncert Niklasa Paschburga na Festiwalu Łódź Czterech Kultur

  Od: 4 września 2020 Do: 4 września 2020 Wyniki wyszukiwania Wyniki wyszukiwania w sieci Studio Koncertowe im. H.Debicha — Radio Łódź, Łódź

  Koncert młodego niemieckiego kompozytora Niklasa Paschburga, który wydał swój drugi album „Svalbard”. Zainspirowany ciemną zimą na nordyckiej wyspie Svalbard, Niklas łączy fortepian i elektronikę w hipnotyzujących instrumentalnych utworach, które poruszają i fascynują.

  więcej

  Koncert Lali Puna na Festiwalu Łódź Czterech Kultur 2020

  Od: 4 września 2020 Do: 4 września 2020 ul. Narutowicza 130, 90-146 Łódź, Łódź

  Ideą projektu jest kontynuacja prezentowania podczas Festiwalu Łódź Czterech Kultur ciekawych, nowatorskich artystów muzycznych z różnych części Niemiec. W tym roku zaprosiliśmy zespół Lali Puna. Lali Puna ewoluowała od skromnych, eksperymentalnych początków, zanim ostatecznie stała się awangardą współczesnego niemieckiego popu. Zespół pochodzi z Monachium i w 2017 roku wydał najnowszą płytę. Ponadto na projekt składać się będą działania edukacyjne (warsztaty architektoniczne, wykłady, lekcje) poświęcone m.in. mniejszości niemieckiej, która tworzyła Łódź przed Wojną.

  więcej
 • Szkolenie D-PL-CZ "Prowadzenie grup i projektów w aspekcie różnorodności"

  Od: 4 marca 2020 Do: 6 grudnia 2020 Zittauer Str. 17 · Herrnhut · OT Großhennersdorf, Begegnungszentrum Großhennersdorf

  Prowadzenie grup i projektów w aspekcie różnorodności - Międzynarodowe szkolenie +++ cykl 2020 +++ 

  więcej

  Wystawa czasowa Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN - "Muranów"

  Od: 17 kwietnia 2020 Do: 30 listopada 2020 Anielewicza Mordechaja, WARSZAWA

  Poprzez wystawę Muzeum POLIN, zaprezentuje dzieje Muranowa przez pryzmat wybranych miejsc, ich mieszkańców i bywalców. Zwiedzający zajrzą w przeszłość, by poznać 18-wiecznego Wenecjanina, tęskniącego za ojczystą wyspą Murano, przespacerują się przedwojennymi, tętniącymi życiem Nalewkami i zobaczą, co po nich pozostało.

  więcej