drukuj

Kalendarium

Maj 2020

 • KINO MSN

  Od: 21 maja 2020 Do: 21 maja 2020 Online, Warszawa

  W cyklu filmów towarzyszących wystawie „Wiek półcienia. Sztuka w czasach planetarnej zmiany” prezentujemy prace korespondujące z tematami podejmowanymi przez artystów i artystki biorących udział w, czekającej na swoje otwarcie, ekspozycji. Dnia 21 maja 2020 roku, o godz. 19:00, na naszym kanale YouTube, zaprezentujemy dwa filmy: Wspólnota Leeeżeć, „Leeeżenie trupem, czyli testowanie teorii cudów”, 1990 oraz „Yes Meni idą na rewolucję” (The Yes Men Are Revolting), reż. Andy Bilchbaum, Mike Bonano, Laura Nix, USA, 2014.

  więcej

  Wirtualna wystawa malarstwa p.t. Ogrody Polsko-Niemieckie

  Od: 15 maja 2020 Do: 31 sierpnia 2020 http://pokolenia-pokoleniom.org/2020-05-do-08-wirtualna-wystawa-sztuki-ogrody-polsko-niemieckie/, Warszawa_Berlin

  Projekt polega na wykorzystaniu nowoczesnych programów komputerowych 3D do stworzenia wirtualnej wystawy obrazów, która językiem sztuki opowie o projekcie „Ogrody Polsko-Niemieckie“, realizowanym w warszawskim parku Skaryszewskim z udziałem władz stolicy, Ambasady Niemiec w Polsce i koordynowanym przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.

  więcej
 • Macocha ojczyzna, czyli moja skradziona matka

  Od: 19 maja 2020 Do: 24 maja 2020 https://performingarts-festival.de/de, Berlin

  Zaplanowana na 15 maja 2020 premiera europejskiego projektu teatralnego ‘Macocha ojczyzna, czyli moja skradziona matka’ nie odbyła się z powodu pandemii Covid19. 7 maja wszyscy uczestnicy spektaklu spotkali się po raz pierwszy w Theater Unterm Dach i nakręcili film. Film stworzony w procesie działania zostanie pokazany na tegorocznym Festiwalu Teatralnym w Berlinie "Performing Arts Festival Berlin 2020".

  więcej

  Doc Lab Poland - warsztaty Doc Lab Go

  Od: 28 maja 2020 Do: 29 maja 2020 Online

  Intensywny dwudniowy warsztatem przygotowawczy, dotyczący sposobu przedstawiania projektu, połączony z konsultacjami w zakresie promocji i dystrybucji filmu, poprowadzony przez najlepszych europejskich specjalistów.

  więcej
 • Doc Lab Poland - warsztaty Doc Lab Start

  Od: 25 maja 2020 Do: 27 maja 2020 Online

  Intensywny dwudniowy warsztat przygotowawczy, dotyczący sposobu przedstawiania projektu, połączony z konsultacjami poprowadzonym przez najlepszych europejskich specjalistów.

  więcej

  Wspólne oglądanie wystawy "Poezja i performans. Perspektywa wschodnioeuropejska"

  Od: 1 maja 2020 Do: 13 lipca 2020 Muzeum Współczesne Wrocław, Wrocław

  "Wspólne oglądanie" to cykl przygotowany wraz z artystami, historykami sztuki i kuratorami, zaangażowanymi w powstanie wrocławskiej odsłony wystawy "Poezja i performans. Perspektywa wschodnioeuropejska".

  więcej
 • Ost/Wschód: Polskie i niemieckie spojrzenie na Wschód

  Od: 13 maja 2020 Do: 13 maja 2020

  Pierwsza debata w ramach inicjatywy „Ost/Wschód”: Polsko-niemieckie debaty o Wschodzie.” Debaty będą prowadzone w języku angielskim z udziałem dwóch ekspertów/ekspertek, odpowiednio jednego z Polski i jednego z Niemiec. Celem serii debat jest udzielenie odpowiedzi na pytania o to, jaka jest polityka Polski i Niemiec wobec Wschodu i jakie powinny być odpowiedzi Unii Europejskiej na najbardziej palące wyzwania stojące przed Wspólnotą w relacjach ze Wschodem.


  więcej

  #Creating Space: A digital future with Ethics in mind

  Od: 7 maja 2020 Do: 12 maja 2020 PL- 58-112 Grodziszcze, Krzyżowa

  #Creating Space online. Fundacja Krzyżowa we współpracy z Fundacją Berghof i Stowarzyszeniem Kreisau-Initiative, organizuje niemiecko-polsko-ukraiński projekt koncentrujący się na uczeniu i zdobywaniu wiedzy o metodach nauczania promujących świadomość na temat wartości istniejących w świecie cyfrowym i umożliwiających młodym ludziom obronę przed, szerzącą się w Internecie, mową nienawiści.

  więcej
 • KINO MSN #6

  Od: 7 maja 2020 Do: 7 maja 2020 Online, Warszawa

  Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Festiwal Millennium Docs Against Gravity zapraszają na kolejny filmowy czwartek online w ramach cyklu KINO MSN. W cyklu filmów towarzyszących wystawie „Wiek półcienia. Sztuka w czasach planetarnej zmiany” prezentujemy prace korespondujące z tematami podejmowanymi przez artystów i artystki biorących udział w ekspozycji. 7 maja 2020 na naszym kanale YouTube zaprezentujemy dwa filmy: Ewa Partum, „Poezja aktywna. Poemat Ewy” oraz „Perłowy guzik” Patricio Guzmána.

  więcej

  Film dokument fabularyzowany pt." Podróżnik - Akcja Inteligencja"

  Od: 4 maja 2020 Do: 5 maja 2020 Warszawa

  Emisja filmu w TVP kanał Historia: Film „PODRÓŻNIK.- AKCJA INTELIGENCJA” to opowieść oparta na wspomnieniach Mariana Główki – nauczyciela i harcmistrza ze Śląska, aresztowanego wiosną 1940 r. w ramach niemieckiej „Akcji Inteligencja”. Bohater filmu był więźniem pięciu obozów koncentracyjnych.

  więcej