drukuj

Kalendarium

25 stycznia 2020

 • In Between? - image and memory

  Od: 25 stycznia 2020 Do: 26 stycznia 2020 ul. Jaskółcza 1, 80-767 Gdańsk, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia
  Prezentacja prac – efektów międzynarodowego projektu „In Between? – image and memory”, zrealizowanego latem 2019 roku na Kaszubach przez Europejską Sieć Pamięć i Solidarność w Warszawie.
  Uczestnicy projektu i autorzy prac: Alexia Anastasiadi, Matylda Awdziejczyk, Paweł Grabowski, Riley Graham, Lisa Heyer, Merlin Kaziaj, Olha Korop, Raluca Patricia Nistor, Anna Szejbut, Alice Straniero, Fotini Terzaki.

  więcej
 • Wystawa czasowa "Powstanie krasnali. Protest w Polsce"

  Od: 29 września 2019 Do: 23 lutego 2020 Muzeum J. I. Kraszewskiego, Nordstraße28, Drezno
  Wystawa wyjaśnia historię protestacyjnego ruchu społecznego z lat 1980-tych, wywodzącego się z komitetów strajkowych na Uniwersytecie Wrocławskim. Na wystawie prezentowane są obiekty, takie jak: fotografie, plakaty, ulotki i eksponaty, dokumentujące historyczny kontekst tamtejszych happeningów. Na przykladzie wystawy pokazane jest spektrum środków wyrazu, które w tamtym czasie wykorzystywała młoda część społeczeństwa, aby wyrazić swoją krytykę wobec istniejacego systemu politycznego. Wystawie towarzyszy bogaty program imprez towarzyszących poświęcony retrospektywie różnych form protestu politycznego nie tylko w tamtejszej Polsce, ale równnież w byłym NRD i w BRD.
  więcej