drukuj

Młoda Redakcja 2016

  • Opowiedzmy Wrocław - tekst Agnieszki Oszust

   26.08.2016

   Relacje świadków, zdjęcia i przedmioty związane z powojenną historią Wrocławia znajdą się w centrum powojennej historii Wrocławia „Zajezdnia”. O wystawie i relacjach polsko-niemieckich z Juliuszem Woźnym z Ośrodka Pamięć i Przyszłość, rozmawia Agnieszka Oszust.

   więcej
  • Miasto nie na zawsze - tekst Agnieszki Oszust

   26.08.2016

   Wrocław ma pisarza miejskiego. Został nim Marko Martin, niemiecki eseista i dziennikarz. Posadę objął w kwietniu, na kilka miesięcy, w ramach grantu z Europejskiej Stolicy Kultury. Jak na pisarza miejskiego XXI wieku przystało, teksty publikuje w blogosferze. W rozmowie z Agnieszką Oszust tłumaczy, co pociąga go we Wrocławiu, jacy ludzie go inspirują i jak radzi sobie w pracy bez znajomości polskiego.

   więcej
  • Mitologia współczesnych Polaków - tekst Adriana Musiała

   24.08.2016

   W co wierzą Polacy? Co pobudza naszą wyobraźnię i motywuje do działania? Okazuje się, że jest kilka wydarzeń historycznych i tych całkiem współczesnych, które zostały zagarnięte przez elity polityczne, by na ich kanwie budować mity, zbijać kapitał polityczny i osiągać sukces wyborczy. O współczesnych mitach Polaków można przeczytać w najnowszym numerze „Przeglądu Politycznego” (Nr 136 2016).

   więcej

Pozostałe