drukuj

Adrian Musiał

Adrian Musiał (ur. 1990), absolwent politologii w Instytucie Nauk Politycznych oraz filologii polskiej (specjalność dziennikarska) w Instytucie Filologii Polskiej na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie. Obecnie doktorant w Instytucie Historii na tej samej uczelni. Ukończył także Polsko-Amerykańską Akademię Liderów, a także Polsko-Niemiecką Akademię Dziennikarską. Stażysta w Parlamencie Europejskim w Brukseli (2017 r.)

Współpracował z lokalnymi i regionalnymi tytułami prasowymi, takimi jak Tygodnik PONIEDZIAŁEK, Tygodnik Regionalny 7 Dni oraz Gazetą Koniecpolską. Przez kilka lat zajmował się także dziennikarstwem obywatelskim, pisząc komentarze, analizy i teksty publicystyczne na portalu InfoTuba.pl. W wolnych chwilach tworzy poezję, jego utwory znalazły się w m.in. w Antologii Debiutów Poetyckich Częstochowy „POTENCJOMETR” oraz na łamach Galerii. Częstochowskiego Magazynu Literackiego.

Laureat konkursu „Debiut Naukowy 2016 - Zrównoważony Rozwój”, autor 14 artykułów naukowych z zakresu historii, języka polityki i przywództwa politycznego. 

Lubi słuchać innych oraz rozmawiać z ludźmi o ich problemach i radościach dnia codziennego. Miłośnik kawy i dobrej muzyki. Poszukiwacz prawdy, zwłaszcza wieczorem, kiedy siada i zaczyna pisać.  

Kontakt: adrmus@wp.pl