drukuj

Młoda Redakcja 2018

  • „Nasze głowy są okrągłe, aby myśli mogły zmieniać kierunek” - relacja Ewy Stasierskiej

   14.01.2019

   Niemcy to czwarta największa potęga ekonomiczna na świecie i jako taka ma ogromny wpływ na politykę międzynarodową. Czy jednak jako kraj demokratyczny i liberalny gra fair ze swoimi sojusznikami na świecie i sąsiadami w Unii Europejskiej? Jak widziany jest ten kraj za granicą? Czy globalna polityka liberalna, za jaką oponują Niemcy, nadal jest możliwa do utrzymania? Odpowiedzi na te pytania starali się udzielić goście Instytutu Spraw Publicznych i Fundacji Konrada Adenauera podczas debaty „Obawy, nadzieje, stereotypy. Niemcy i Polska wobec Stanów Zjednoczonych.”

   więcej
  • To co nas łączy jest silniejsze niż to, co nas dzieli" - L. Bodnar

   14.12.2018

   To co nas łączy jest silniejsze niż to, co nas dzieli - relacja z koncertu w ramach międzynarodowego projektu “Zaufanie - Vertrauen. Polacy i Niemcy zjednoczeni muzyką”

   więcej
  • Język to rama - Iwona Pałczyńska

   05.12.2018

   Jak rewolucjonizuje się język? Czym jest metoda framingu? W jakim stopniu politycy wykorzystują „ramowanie” w manipulacji? Na te pytania próbowali odpowiedzieć uczestnicy panelu „Język i rewolucja”, zorganizowanego 5 października 2018 roku w warszawskim Instytucie Goethego. Dyskutowali: prof. Waldemar Czachur, prof. Jacek Wasilewski oraz dr hab. Steffen Pappert.

   więcej
  • Czy dzieci potrafią korzystać z Internetu? - Ewa Stasierska

   03.12.2018

   Internet: sexting, przemoc, uzależnienie, pornografia, długo by można wymieniać kolejne potencjalne zagrożenia czyhające na najmłodszych użytkowników globalnej sieci www. W trosce o tych najmniej doświadczonych Ministerstwo Cyfryzacji wraz z działaczami NGO zorganizowało w dniach 18-19 września konferencję „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie”. Cel był jeden, zastanowienie się nad kwestią zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom podczas surfowania w sieci, a przede wszystkim nauczania bezpiecznego wymieniania informacji w Internecie.

   więcej

Pozostałe