drukuj

Młoda Redakcja 2018

  • Tłumaczenie jest sztuką - Iwona Pałczyńska

   05.11.2018

   Jako tłumacz wychodzę z założenia, że wszystko da się przetłumaczyć – powiedział prof. Jerzy Koch. Wypowiedź wybitnego tłumacza z języka afrikaans i niderlandzkiego może być mottem konferencji Tłumaczenie Literatury. Pisanie powieści od nowa?

   więcej
  • Historia zamknięta w pałacu - Iwona Pałczyńska

   12.10.2018

   Oddział Muzeum Narodowego w Nieborowie znów zachwyca. Wszystko za sprawą wystawy czasowej „Pamiątki przeszłości 1796-1945. Berlińska linia Radziwiłłów” oraz spektaklu operowego „Faust” zagranego 15 września 2018 roku na Dziedzińcu Pałacu Radziwiłłów.

   więcej
  • Wolność słowa a mowa krzywdząca – czy są granice? - Paulina Padzik

   17.09.2018

   Za nami 18. edycja Dni Tischnerowskich. Tematem przewodnim była wolność słowa, która zdaje się przybierać coraz to inną formę, zależnie od czasów, w których żyjemy.

   więcej
  • Razem w Europie? Co Polacy i Niemcy sądzą o polityce europejskiej – wyniki Barometru Polska-Niemcy 2018 - Emilia Bromber

   10.09.2018

   Czy relacje między Polską a Niemcami w oczach obywateli oparte są na partnerstwie? Jak w obu krajach oceniana jest polska i niemiecka polityka europejska? Czy Niemcy są dla Polski zagrożeniem? Jakie wyzwania są najważniejsze dla Unii Europejskiej? Na te pytania odpowiada „Barometr Polska-Niemcy” – projekt prowadzony przez Instytut Spraw Publicznych we współpracy z biurem Fundacji Konrada Adenauera w Polsce. W 2018 roku partnerem badania była także Fundacja Körbera, a jest ono realizowane dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

   więcej

Pozostałe