drukuj

Młoda Redakcja 2019

  • Polsko-niemiecka czy polska i niemiecka wizja Europy? - Klaudia Wackerman

   16.04.2019

   W Europie coraz cieplej, nie tylko za sprawą astronomicznej wiosny. Zbliżające się wybory i Brexit podgrzewają atmosferę. Zawiązują się wyborcze sojusze, toczą się dyskusje, jaka przyszłość czeka Unię Europejską. Na temperaturę debaty ma wpływ również polityka zagraniczna USA, Chin i Rosji. W tym kontekście przedstawiciele nauki i ośrodków władzy z Polski i Niemiec po raz kolejny spotkali się, by wymienić spostrzeżenia na temat sytuacji Wspólnoty i jej perspektyw.

   więcej
  • FAME to nie tylko sława - relacja z OP_FAME we Wrocławiu - Klaudia Wackerman

   16.04.2019

   Dziesiątki absolwentów i absolwentek akademii sztuk pięknych marzą o międzynarodowej karierze, wystawach w najbardziej znanych galeriach i - nie ma co ukrywać - dobrych zarobkach. Dla wielu z nich wszystko to pozostaje jednak często niespełnionym snem. Powodów jest wiele – nieznajomość zasad rynku sztuki, brak umiejętności organizacji pracy, czasem zwykły pech. Wrocławska fundacja OP ENHEIM postanowiła znaleźć lekarstwo na niektóre z tych bolączek i zamknąć je w jednym słowie FAME.

   więcej
  • O (nie)widzialności tłumacza - relacja Anity Olszyny

   08.04.2019

   Regały bibliotek i księgarni wypełnione są literaturą zagraniczną. Autorzy tworzący we wszystkich językach świata do naszej dyspozycji. Czy sięgając po ich utwory zastanawiamy się nad przekładem literackim jako samoistnym dziełem twórczym? Jak widoczny jest dla nas, odbiorców kultury, tłumacz?

   więcej
  • Muzyczna podróż w czasie - Hubert Szczypek

   03.04.2019

   Niemiecki chór, polska orkiestra, niemiecki utwór i polski dyrygent. Dzięki współpracy polskich i niemieckich artystów, we Wrocławiu można było usłyszeć niemal trzystuletnią pasję kompozytora opłacanego lepiej niż Bach.

   więcej

Pozostałe