drukuj

Młoda Redakcja 2017

  • Notes, który wyda plon - wywiad Kingi Jakieły z Martyną Słowik

   04.09.2017

   Martyna Słowik: Kluczem do dobrej rozmowy jest szczerość i otwartość. To jest mój patent. Wiem, że to może brzmi sztampowo i banalnie, ale rozmawiając z moimi bohaterami staram się nikogo nie udawać, być naturalna.

   więcej
  • Morderca-celebryta - relacja Mariusza Bartodzieja

   01.08.2017

   Jak kreowany jest wizerunek zabójcy i w jaki sposób wpływa na społeczeństwo? Na podstawie sprawy Jamesa Bulgera, 2-latka zamordowanego przez 10-latków, odpowiadała na to pytanie dr hab. Marzena Sokołowska-Paryż podczas wykładu „Zbrodnie, które wstrząsnęły Wielką Brytanią” w ramach Big Book Festival.

   więcej
  • Płacz duszy - relacja Mariusza Bartodzieja

   01.08.2017

   – Musimy odejść od myślenia, że istnieć może tylko to, co materialne – mówił Paweł Krupa OP, dominikanin, podczas wykładu „Dusza: gdzie mieszka i czym się zajmuje?” w ramach Big Book Festival.

   więcej
  • Rewolucja ewolucji – relacja Mateusza Tofilskiego

   18.07.2017

   Grudzień roku 1831. Na pokład statku HMS „Beagle” wchodzi młody, pewny siebie dżentelmen o pucułowatej twarzy i przenikliwym spojrzeniu. Właśnie taki wizerunek Karola Darwina, w miejsce starego mędrca z siwą brodą, starał się zaproponować dr Szymon Drobniak, biolog ewolucyjny z Uniwersytetu Jagiellońskiego, w trakcie festiwalu Big Book, który odbył się w dniach 23-25 czerwca w Warszawie.

   więcej

Pozostałe