drukuj

Młoda Redakcja 2017

  • Od plotki do zbrodni. Jak się bronić przed przemocą słowną? - relacja Katarzyny Karpińskiej

   22.05.2017

   Czym jest postprawda? Jak mowa nienawiści prowadzi do fizycznej przemocy? Co łączy zachodnie Niemcy lat siedemdziesiątych ze współczesną Polską? – na te pytania starali się odpowiedzieć uczestnicy debaty „Mowa pogardy i alternatywne fakty, czyli o medialnej i społecznej odpowiedzialności za słowo”, zorganizowanej przez Fundację im. Heinricha Bölla i Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.

   więcej
  • Jak mówić za granicą? - relacja Izy Pierzchały

   20.04.2017

   Przekazywanie prawdy odbiorcom to podstawowe zadanie wszystkich mediów, niezmienne od czasu powstania pierwszej gazety. Jednak w dobie powszechnego dostępu do informacji i ogromnej konkurencji na rynku medialnym zadanie to staje się coraz trudniejsze i przybiera formę wojny na newsy. Jak w takich warunkach media nadające na zagranicę określają swoje strategie działania?

   więcej
  • Młoda Redakcja 2017 wybrana

   03.03.2017

   16 lutego 2017 r. Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej rozstrzygnęła konkurs na stypendia dla studentów dziennikarstwa i kierunków pokrewnych. Wybraliśmy 13 kandydatów, którzy do lata 2017 r. będą uczestniczyć w programie warsztatowym oraz pojadą na Polsko-Niemieckie Dni Mediów w Zielonej Górze. Dla najlepszych przewidzieliśmy staże w warszawskich redakcjach.

   więcej
  • Rekrutacja do programu Młoda Redakcja 2017

   02.01.2017

   Jesteś studentem z Polski, Niemiec lub innego kraju? Lubisz pisać, interesują cię tematy polsko-niemieckie i wydarzenia w twoim regionie? Chcesz zdobyć doświadczenie w pracy redaktora stron internetowych, masz już za sobą pierwsze kroki w zawodzie? Zachęcamy do ubiegania się o staż w Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

   więcej

Pozostałe