Jesienna
edycja konkursu FWPN o stypendia dziennikarskie została rozstrzygnięta. Do
konkursu wpłynęło rekordowe 60 zgłoszeń z Polski i Niemiec. Przyznano
10 stypendiów.
Laureaci
i laureatki:
Katarzyna
Brejwo
Ewa
Furtak
Mateusz
Kokoszkiewicz
Philipp
Lemmerich
Jan
Opielka
Michał
Potocki
Remigiusz
Ryziński
Katarzyna
Surmiak-Domańska
Magdalena
Szaniawska-Schwabe
Agnieszka
Szwajgier/ Adam Bogoryja-Zakrzewski
Celem
konkursu FWPN jest wsparcie dziennikarzy, których praca przyczynia się do
podnoszenia jakości relacji polsko-niemieckich, a także otwiera Polaków i
Niemców na nowe wyzwania europejskie. Dofinansowanie może pokryć koszty
kwerendy do artykułu lub reportażu, a także książki – w Polsce, Niemczech lub w
krajach sąsiednich.
W skład
jury konkursowego weszli: Łukasz Grajewski (dziennikarz), Cornelius Ochmann
(FWPN), Joanna Czudec (FWPN).
O
stypendium mogą ubiegać się dziennikarze z dorobkiem zawodowym, mieszkający na
stałe w Niemczech lub w Polsce.
Kolejna
edycja konkursu zostanie ogłoszona wiosną 2021 r.