PolenMobil
na festynie obywatelskim prezydenta Niemiec
Na
zaproszenie prezydenta RFN Franka-Waltera Steinmeiera PolenMobil wystąpił 7-8
września 2018 r. na festynie obywatelskim w parku Zamku Bellevue, podczas
którego doceniono różnorodne działania i zaangażowanie licznych wolontariuszy w
Niemczech.
Przy
stoisku PolenMobil podczas obu dni festynu panował duży ruch – zarówno młodsi,
jak i starsi żywo interesowali się językiem polskim i samą inicjatywą. Obok
sponsorów i inicjatorów, do stoiska zaglądali znani politycy, a nawet sam
gospodarz festynu przyszedł osobiście pogratulować inicjatorom dotychczasowego
sukcesu. Niemiecki prezydent wdał się przy okazji w rozmowę z grupą harcerzy,
którzy planują wyprawę do Gdańska i poprosili PolenMobil o wsparcie w jej
merytorycznym przygotowaniu.
PolenMobil – wyposażony w różnorodne materiały i z zespołem
kompetentnych młodych ludzi na pokładzie – od ponad trzech lat odwiedza szkoły
w całych Niemczech, oferując bezpłatny interaktywny program edukacyjny dotyczący
Polski. Dotychczas PolenMobil dotarł do ponad 700 szkół i 10.000 uczniów.
Głównym celem projektu jest wzbudzenie wśród niemieckich uczniów i nauczycieli zainteresowania
dla wschodniego sąsiada.
Projekt jest finansowany ze środków Fundacji Współpracy
Polsko-Niemieckiej, Fundacji im. Sanddorfa z Regensburga, Fundacji im. Flicka
oraz niemieckiego MSZ.
Więcej informacji o projekcie PolenMobil pod linkiem:
https://www.poleninderschule.de/polenmobil/