Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej partnerem Warsaw Security Forum 2022

#WSF22

W dniach 4-5 października odbyło się w Warszawie 9 Warsaw Security Forum.
Debaty polityków, ekspertów i wojskowych z obszaru transatlantyckiego koncentrowały
się wokół rozpętanej przez Rosję wojny na Ukrainie i związanych z nią kwestii
globalnych jak obronność, bezpieczeństwo energetyczne i obrona demokracji.
Gościem honorowym #Niemcy. W debatach #WSF2022 wzięli udział m.in. premier Mateusz
Morawiecki i minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock. Gościem
honorowym była Pierwsza Dama Ukrainy Ołena Zełeńska. FWPN była partnerem panelu
dyskusyjnego „Energetically (in)secure Europe Oil & Gas Trap” z udziałem

  • Alexandra Grafa Lambsdorffa, posła do
    niemieckiego Bundestagu,
  • Moniki Morawieckiej, starszej doradczyni w The
    Regulatory Assistance Project Poland oraz
  • Victorii Voytsitskiej, członka Rady Najwyższej
    Ukrainy.
  • Dyskusję moderowała Hadley Gamble z CNBC.

5 października w panelu „Changing Position of Poland within Central
and Eastern Europe: What’s next for Polish-German Cooperation” udział
wzięli:

  • dr Johannes von Thadden, współprzewodniczący
    Zarządu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej,
  • Władysław Teofil Bartoszewski, poseł,
  • Michał Kobosko, Polska 2050,
  • Dietmar Nietan, koordynator rządu federalnego ds.
    współpracy z Polską,
  • dr Ewa Łabno-Falęcka, dyrektor ds. Komunikacji i
    Relacji Zewnętrznych w Mercedes-Benz Polska 
Fot. Cornelius Ochmann, Tomasz Markiewicz / FWPN