drukuj

Tymoteusz Ogłaza

Tymoteusz Ogłaza (ur. 1997 r.) – student socjologii na Uniwersytecie w Mannheim, absolwent Wydziału Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Od listopada 2019 roku pracuje na stanowisku asystenta w dziale badań ilościowych firmy Ipsos Polska.
 
Od 2017 roku jest zaangażowany w działalność organizacji Erasmus Student Network na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie w roku akademickim 2019/20 zajmował funkcję przewodniczącego Zarządu. Stowarzyszenia. Obecnie pełni rolę Członka Zespołu Education&Youth ds. Rzecznictwa w Stowarzyszeniu ESN Polska.
 
Pierwsze doświadczenie dziennikarskie zdobywał w młodzieżowym magazynie „WGL – Warszawska Gazeta Licealna”, gdzie m.in. kierował działem „Świat”. Współprowadził portal a-propos.waw.pl, gdzie publikował teksty dot. tematów politycznych, społecznych, młodzieżowych. Uczestniczył w programie Młoda Redakcja 2019/20.
 
Od wielu lat udziela się wolontariacko, m.in. w ramach programu Akademia Przyszłości Stowarzyszenia WIOSNA, w wolontariacie koleżeńskim Mary&Max czy w Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich. Kocha góry, a szczególnie region Kotliny Kłodzkiej.