drukuj

Małgorzata Marchwiana

Małgorzata Marchwiana

Zamościanka, absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim jak również specjalności rytmika na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej w Akademii Muzycznej w Krakowie. Obecnie pracuje jako nauczycielka muzyki w szkole międzynarodowej Embassy International School, Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie (technika ruchu oraz ruch sceniczny), a także jako wykładowczyni Akademii Muzycznej w Krakowie (technika ruchu, kompozycja ruchu, zespoły rytmiczne, rytmika).

Cały czas zafascynowana reportażem, szczególnie radiowym – jej reportaż „Muzyka ulicy” pojawił się w eterze radiowej Czwórki, natomiast „Jasiu dobry na wszystko” na antenie Radia Lublin.

http://www.polskieradio.pl/10/601/Artykul/745052,Muzyka-powstaje-na-ulicy

Zakochana w swoim rodzinnym Zamościu. Była korespondentką projektu „Miasto Archipelag - Polska mniejszych miast” prowadzonego przez Wydawnictwo Karakter. Podczas tej współpracy powstał tekst o zamojskim amfiteatrze: https://www.facebook.com/notes/miasto-archipelag/epidauros-w-zamo%C5%9Bciu/1577658385857655/   Pokłosiem projektu było także wydanie przewodnika po byłych miastach wojewódzkich "Ogarnij Miasto Archipelag", w którym Małgorzata opisała nieoczywiste atrakcje turystyczne Zamościa i okolicy.

Obecnie bardziej muzyk niż dziennikarka, choć stara się przemycać medialne aspekty do swojej pracy pedagogicznej. Miłośniczka folkloru polskiego i bałkańskiego. Tańczy, śpiewa, gra na fortepianie i klarnecie. Marzy o kolejnej wyprawie do Gruzji. Lubi słuchać ludzi.

Kontakt: malgorzata.marchwiana@gmail.com