drukuj

Kalendarium

Lipiec 2023

 • ”Siostrzeństwo ukraińskich kobiet - most do przyszłości”

  Od: 1 lipca 2023 Do: 5 sierpnia 2023 ul. Dąbrowszczaków 3, Kamienica MOK, Olsztyn

  Projekt obejmuje cykl spotkań edukacyjno-informacyjnych dla kobiet i dzieci, mających na celu integrację ukraińskich kobiet w Europie, ich adaptację i ulgę psychologiczną/emocjonalną. 

  więcej

  Projekt "ARTconvers"

  Od: 20 lipca 2023 Do: 23 lipca 2023 Odolanów, Mikorzyn

  Działania integracyjno-kulturalne o charakterze artystyczno-terapeutycznym oparte na podłożu współdziałania dwóch placówek w zakresie terapii i pracy z osobami niepełnosprawnymi i w podeszłym wieku. 

  więcej
 • Wirtualna wizyta w Toruniu. Śladami Mikołaja Kopernika - Warsztaty teatralne

  Od: 15 czerwca 2023 Do: 26 października 2023 Westbahnhof 13, 38118 Brunszwik

  Warsztaty teatralne dla dzieci na temat 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, wprowadzenie do historii Polski, zaprezentowanie wybranych polskich miast, ich zabytków, przedstawienie wybitnych polskich postaci i ich dokonań na przestrzeni dziejów.

  więcej

  AKADEMIA LETNIA - GDAŃSK 2023

  Od: 3 lipca 2023 Do: 5 lipca 2023 Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli, Al. gen. J. Hallera 14, 80-401 Gdańsk, Gdańsk

  Innowacyjne pomysły na lekcje niemieckiego, nowe drogi w dydaktyce i metodyce nauczania języka niemieckiego jako języka obcego, najlepsi eksperci prosto z Niemiec. Akademia to miejsce spotkania nauczycieli języka niemieckiego wszystkich typów szkół z całej Polski.

  więcej
 • Transgraniczne Spacery Miejskie

  Od: 3 czerwca 2023 Do: 30 września 2023 Szczecin

  Spacery pokazują stolicę Pomorza Zachodniego w sposób nieoczywisty i w niezwykłej formie: w polsko-niemieckiej grupie z dwoma przewodnikami! Uczestnicy odwiedzają miejsca, które istnieją do dziś oraz te, które zostały tylko w pamięci. Wspólnie próbują wyobrazić sobie dawny Szczecin i poczuć jego historię.

  więcej

  Wystawa "Bez mistrza, bez pana. Ruchomy obraz i feministyczne tworzenie światów"

  Od: 12 maja 2023 Do: 16 lipca 2023 Wybrzeże Kościuszkowskie 22, Warszawa

  Wystawa prezentuje filmy o kobietach tworzone przez kobiety. Na pokaz składają się różnorodne stylistycznie prace. Ich wspólnym mianownikiem jest przynależność do gatunku non-fiction – filmu niefabularnego, który obejmuje między innymi dokumenty, film eksperymentalny, sztukę wideo, film edukacyjny. Autorki prac pochodzą z Ameryki Południowej, Azji, Australii i krajów byłego bloku wschodniego.

  więcej
 • Filling Blind Spots. Placing Ukraine on Europe's Cultural Map

  Od: 3 lipca 2023 Do: 6 lipca 2023 Fort Sokolnickiego, Warszawa

  Konferencja połączona z warsztatami na temat sposobów prezentacji kultury i jej instytucji w aspekcie międzynarodowym.

  więcej

  12th Congress of Societas Humboldtiana Polonorum ,,PANDEMIC and its IMPACTS"

  Od: 30 czerwca 2023 Do: 2 lipca 2023 Wydział Prawa i Administracji Uniwerstetu Łódzkiego, ul. Kopcińskiego 8/12, 90-232 Łódź.

  The 12th Congress will be held in Lodz, Poland, and its theme, “Pandemic and its impacts”, is aimed as a continuation of the earlier topics of the previous SHP congresses: 11th-"Science in the age of globalization" and 10th-"Longevity a blessing or a curse".

  więcej
 • Litteraria Copernicana nr 3/2023: Głupota

  Od: 1 lipca 2023 Do: 30 września 2023 https://apcz.umk.pl/LC, Toruń

  Wiodącym tematem numeru jest głupota i kategorie jej pokrewne: niewiedza, ignorancja, błąd, przesąd, naiwność, prostota... obecne od wieków w dyskursie filozoficznym, na różnorakie sposoby egzemplifikowane w literaturze i sztuce, a jednak wciąż domagające się naświetlenia, komentarza i kuracji. Autorki i autorzy polsko- i niemieckojęzycznych artykułów przedstawią wybrane szczegóły bogatej historii motywu i jego zmieniające się funkcjonalizacje ponad granicami epok i narodowych literatur.

  więcej

  Polityki (nie)dostępności / publikacja

  Od: 1 października 2022 Do: 30 września 2023

  Publikacja "Polityki (nie)dostępności" jest podsumowaniem międzynarodowego sympozjum, które odbyło się w zeszłym roku i było dofinansowane ze środków FWPN oraz wystawy pod tym samym tytułem, która odbyła się od 11 lutego do 10 kwietnia 2022 roku w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu. 

  więcej