drukuj

Kalendarium

Czerwiec 2023

 • Z cyklu Kino znad granicy: Bettina

  Od: 2 czerwca 2023 Do: 2 czerwca 2023 al. Wojska Polskiego 9 65-077 Zielona Góra, Zielona Góra

  Bettina Wegner jest poetką, wokalistką i autorką tekstów. Urodziła się w Berlinie, w 1947 roku, dorastała w rodzinie o lewicowych poglądach, która po wojnie wybrała Berlin Wschodni jako miejsce do życia. Z wykształcenia aktorka i bibliotekarka. Wcześnie zaangażowała się w działalność polityczną, Później musiała przymusowa wyjechać do RFN.

  więcej

  Z cyklu Kino znad granicy: Olaf Jagger

  Od: 2 czerwca 2023 Do: 2 czerwca 2023 al. Wojska Polskiego 9, 65-077 Zielona Góra, Zielona Góra

  Znany niemiecki komik i artysta kabaretowy Olaf Schubert, porządkując piwnicę w domu swoich rodziców, znajduje stare radiowe taśmy, na których zapisany jest wywiad, jaki jego matka przeprowadziła z wokalistą zespołu The Rolling Stones, Mickiem Jaggerem. 

  więcej
 • Wirtualna wizyta w Toruniu. Śladami Mikołaja Kopernika - Warsztaty teatralne

  Od: 15 czerwca 2023 Do: 26 października 2023 Westbahnhof 13, 38118 Brunszwik

  Warsztaty teatralne dla dzieci na temat 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, wprowadzenie do historii Polski, zaprezentowanie wybranych polskich miast, ich zabytków, przedstawienie wybitnych polskich postaci i ich dokonań na przestrzeni dziejów.

  więcej

  Nabór do programu rezydencji dla scenarzystów i dramatopisarzy w Willi Decjusza

  Od: 4 maja 2023 Do: 15 czerwca 2023 Kraków

  O stypendium mogą ubiegać się autorzy i autorki sztuk teatralnych i radiowych oraz scenariuszy filmowych i telewizyjnych z Polski i Niemiec, którzy mogą pochwalić się co najmniej jedną opublikowaną realizacją artystyczną (spektakl teatralny, słuchowisko, film, serial) na podstawie własnego tekstu. 

  więcej
 • Kino jako laboratorium III w ramach 20. jubileuszowej edycji Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity!

  Od: 12 maja 2023 Do: 4 czerwca 2023 Warszawa, Wrocław, Gdynia

  W ramach Millennium Docs Against Gravity już po raz trzeci zaprezentowane zostaną specjalnie wyselekcjonowane niemieckie produkcje filmowe, organizowane są spotkania oraz wizyty zaproszonych gości - we współpracy z Arsenal - Institute for Film and Video Art e.V. Projekt Kino jako laboratorium III odbędzie się w ramach kinowej edycji festiwalu w Warszawie, Wrocławiu i Gdyni, a także online.

  więcej

  Wystawa "Home Edition" Krzysztofa Kurłowicza w ramach festiwalu 48 Stunden Neukölln

  Od: 23 czerwca 2023 Do: 25 czerwca 2023 Karl-Marx-Straße 66, 12043 Berlin, Berlin

  Projekt jest artystyczną eksploracją ludzkiej natury. Można go oglądać jako pojedyncze obrazy lub w całości. 

  więcej
 • Wystawa "Mała Anarchia" Aleksandry Ska w ramach festiwalu 48 Stunden Neukölln

  Od: 23 czerwca 2023 Do: 25 czerwca 2023 Karl-Marx-Straße 66, 12043 Berlin, Berlin

  Mała Anarchia to otwarty, partycypacyjny projekt, który ma na celu przezwyciężenie stworzonych przez system patriarchalny podziałów według płci, rasy, religii i innych kategorii. 

  więcej

  Transgraniczne Spacery Miejskie

  Od: 3 czerwca 2023 Do: 30 września 2023 Szczecin

  Spacery pokazują stolicę Pomorza Zachodniego w sposób nieoczywisty i w niezwykłej formie: w polsko-niemieckiej grupie z dwoma przewodnikami! Uczestnicy odwiedzają miejsca, które istnieją do dziś oraz te, które zostały tylko w pamięci. Wspólnie próbują wyobrazić sobie dawny Szczecin i poczuć jego historię.

  więcej
 • DOC LAB POLAND & UKRAINE

  Od: 28 maja 2023 Do: 3 czerwca 2023 Kraków

  W związku z wojną, zniszczeniami i uniemożliwieniem normalnej pracy ukraińskim filmowcom, DOC LAB wesprze ich doświadczeniem, opieką najlepszych ekspertów z Polski, Niemiec i świata, możliwością prezentacji swoich projektów i nawiązania współpracy z filmowcami z różnych krajów oraz zapewnieniem warunków do normalnej pracy w warunkach pokoju. 

  więcej

  Międzynarodowy Integracyjny Polsko- Niemiecki Młodzieżowy Turniej Piłkarski

  Od: 17 czerwca 2023 Do: 18 czerwca 2023 ul. Ledóchowskiej 3, Warszawa i ul. Strażacka 121, Warszawa, Warszawa

  BVB Academy WBS Warsaw działające w ramach Niemieckiego Towarzystwa Szkolnego w Warszawie ma przyjemność przedstawić międzynarodowy projekt sportowy, którego głównym zadaniem jest zbudowanie więzi polsko niemieckiej poprzez piłkę nożną oraz wspólną integrację polsko niemieckich grup młodzieżowych. 

  więcej