drukuj

Kalendarium

Maj 2023

 • SPRAWIEDLIWOŚĆ KLIMATYCZNA W DEBACIE EUROPEJSKIEJ. Seminarium dla przedstawicieli/ek społeczeństwa obywatelskiego z Polski i Niemiec

  Od: 17 maja 2023 Do: 19 maja 2023 Na Zjeździe 8, Kraków

  Kryzys klimatyczny dotyka wszystkich - ale nie w równym stopniu. Ci, którzy cierpią najbardziej na świecie, przyczyniają się do niego najmniej się do niego przyczyniają - i często nie są uprawnieni do decydowania o środkach i strategiach przeciwdziałania kryzysowi. 

  więcej

  "4 UKRAINE" Women's Strenght

  Od: 1 marca 2023 Do: 30 czerwca 2023 u. 3 Maja 18/5a, Lublin

  W projekcie biorą udział młodzi ludzie z Polski, Niemiec i Ukrainy, a ich zadaniem będzie – po uprzednim przeszkoleniu dziennikarskim - stworzenie reportaży przedstawiających historię oraz sylwetki odważnych kobiet uciekających przed wojną. 

  więcej
 • Warsztaty "Polsko-niemieckie zero-waste"

  Od: 26 maja 2023 Do: 29 maja 2023 87-214 Płużnica, Mgowo, Wiewiórki

  Głównym tematem warsztatów będzie ekologia, a dokładnie stosowanie zasady "zero-waste" w praktyce. Od modelu teoretycznego poprzez aktywności warsztatowe uczestniczki stworzą własne ekologiczne rękodzieło. Podczas warsztatów będzie także przestrzeń do wymiany doświadczeń w obszarze rozwiązań ekologicznych.

  więcej

  Doświadczenie otrzymane na stażu wprowadzamy.

  Od: 1 marca 2023 Do: 31 maja 2023 Kraków

  Od 1 marca zaczęliśmy konsultacje dla uchodźców wojny z włączeniem doświadczenia otrzymanego w organizacji InterAktiv w Berlinie. Trzech naszych przedstawicieli wprowadza otrzymaną na stażu wiedzę w codzienną prace Stowarzyszenia. Jesteśmy bardzo wdzięczni Fundacji Polsko Niemieckiej Współpracy za finansowanie stażu.

  więcej
 • Polityki (nie)dostępności / publikacja

  Od: 1 października 2022 Do: 30 września 2023

  Publikacja "Polityki (nie)dostępności" jest podsumowaniem międzynarodowego sympozjum, które odbyło się w zeszłym roku i było dofinansowane ze środków FWPN oraz wystawy pod tym samym tytułem, która odbyła się od 11 lutego do 10 kwietnia 2022 roku w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu. 

  więcej

  Wystawa "Wokół nas morze ognia. Losy żydowskich cywilów podczas powstania w getcie warszawskim"

  Od: 18 kwietnia 2023 Do: 8 stycznia 2024 Muzeum POLIN, ul. Anielewicza 6, Warszawa

  W 2023 roku Stowarzyszenie ŻIH i Muzeum POLIN organizują wystawę, którą wspólnie z Centrum Badań nad Zagładą Żydów pragną upamiętnić 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. 

  więcej